ilustračná foto: pixabay.com

Nové trnavské rádio získalo licenciu pre vysielanie na frekvencii 103,9 FM koncom roka 2016 a je za ním rádiový profesionál Dušan Vančo, ktorý začínal svoju kariéru práve v malom rádiu v Trnave.

Roks nie je rockové rádio, názov aj farebnosť loga je odvodená od roksových lízaniek, ktoré sú podľa tvorcov rádia pre mesto Trnava charakteristické.

Logo je z dielne grafického štúdia Malina Studio. Rádio má spustený web na doméne www.Roks.sk.

Dušan Vančo a.k.a DJ Folk za dve desaťročia pôsobil vo viacerých rádiách (Rádio Twist, Rock_FM/Rádio_FM, Europa 2,…), a už počas strednej školy sa „obšmietal“ po trnavskom rádiu Forte.

K záľube k rádiám ho priviedli rodičia. „Od detstva sme počúvali rádio, vstávali sme s ním. Dobré ráno Slovensko bolo to prvé, čím začínal pracovný deň, aj s typickou zvučkou – “pískacou pesničkou”. Neskôr ma rádio začalo zaujímať technicky a aj obsahovo. A fascinuje ma ako médium doteraz,“ prezradil v minulosti pre MediaWatch.Dog Dušan Vančo.

V pondelok 20. februára nové rádio zverejnilo svoje hudobné zameranie a charakter budúceho rádia.

“Slovenská hudba sa mení a my z nej chceme ukázať to najlepšie. Aj takto bude hrať Trnava Roks, hoci pochopiteľne nemôžeme prezradiť všetko,” povedal programový riaditeľ rádia Dušan Vančo.

Ambíciou Roks je priniesť do regiónu Trnavy koncept sviežej lokálnej rozhlasovej stanice. Vysielanie spustí v letných mesiacoch.

Technický riaditeľ avizuje, že stanica sa na spustenie pripravuje aj po technickej stránke: “Momentálne sme ukončili výber technologického partnera pre štúdio a vysielaciu kótu. Riešime už iba detaily,” povedal Pavol Jurák.

Vypočujte si teasingové audio Rádia ROKS:

https://soundcloud.com/trnavaroks/sk-hudba-trnava-roks-1039fm

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu