Značka Mercedes-AMG nasadila pre Majstrovstvá sveta FIA ™ Formuly 1 v novej sezóne 2015 model GT S ako bezpečnostné a kombi C 63 S zasa ako záchranárske vozidlo. Obe mali premiéru počas prvej Veľkej ceny v austrálskom Melbourne, kde vozidlá a jazdci s hviezdou v znaku zažiarili umiestnením na prvých dvoch miestach.

Mercedes-AMG C 63 S T-Modell als Official Medical Car und Merced
Mercedes-Benz kombi C 63 S a GT S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

Nové oficiálne bezpečnostné vozidlo (Safety Car) majstrovstiev sveta FIA Formuly 1 poháňa štvorlitrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami (375 kW/510 k; 650 Nm) rovnako ako bežné AMG GT S, pričom zrýchli z nuly na 100 km/h za 3,8 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 310 km/h.

Mercedes-AMG GT S als Official Safety Car der FIA Formel 1 Weltm
Mercedes-Benz GT S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

GT S vo vyhotovení Safety Car dostalo balík DYNAMIC PLUS. Po úprave výfukovej sústavy má tiež výraznejší a emocionálnejší zvuk motora. Okrem iného využíva aj vysokovýkonnú keramicko-kompozitnú brzdovú sústavu, mimoriadne ľahké kované disky s dizajnom skrížených lúčov s plne integrovanými krytmi skrutiek kolies či aerodynamicky optimalizovaný prítlačný zadný vzduchový spojler z uhlíkových vlákien.

Mercedes-AMG GT S als Official Safety Car der FIA Formel 1 Weltm
Mercedes-Benz GT S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

Bezpečnostný Mercedes-AMG GT S sa od sériového vozidla odlišuje najmä výraznými emblémami FIA a F1® a svetelným panelom na streche. Rýchle a úsporné svietidlá s technikou svetelných diód vo svetelnom páse spĺňajú všetky, pre naplnenie poslania Safety Car na trati potrebné, signalizačné funkcie.

Bernd Mayländer, seit 2000 Fahrer des Official Safety Car der F
kokpit Safety Car Mercedes-Benz GT S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

Nové oficiálne záchranárske vozidlo (Medical Car) majstrovstiev sveta FIA Formuly 1™ má posádku, v ktorej môžu byť až traja lekári. Poháňa ho štvorlitrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami modelu Mercedes-AMG C 63 S kombi (375 kW/510 k; 700 Nm. Z nuly na 100 km/h zrýchli za 4,1 sekundy.

Mercedes-AMG C 63 S T-Modell als Official Medical Car der FIA Fo
Medical Car Mercedes-Benz kombi C 63 S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

Rovnako ako Safety Car, aj toto vozidlo má sedemstupňovú športovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT MCT, dynamické uloženie motora a elektronický samosvorný diferenciál zadnej nápravy. Podobne ako bezpečnostné vozidlo Safety Car, aj záchranárske vozidlo Medical Car má emblémy FIA i F1® a na streche svetelný panel s technikou svetelných diód.

Mercedes-AMG C 63 S T-Modell als Official Medical Car der FIA Fo
Medical Car Mercedes-Benz kombi C 63 S (zdroj foto: Mercedes-Benz Slovakia)

Od sériového kombi C 63 S sa okrem iného odlišuje tiež svetlometmi a zadnými svietidlami so signalizačnou funkciou, ako aj osvetlenou tabuľkou vzadu s nápisom Medical Car. Vo veľkom batožinovom priestore s objemom 490 litrov má bezpečne uloženú celú lekársku výbavu, vrátane defibrilátora a respiračného prístroja.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu