Obálka pripravovanej knihy, ktorá vyjde 1. septembra 2021 (zdroj: denník N)

Dušan Mikušovič vyštudoval žurnalistiku a politológiu na Masarykovej univerzite v Brne. Po skončení štúdia pôsobil ako copywriter v reklamnej agentúre Wiktor Leo Burnett.

Ako novinár začal pracovať v roku 2013 najprv v denníku SME, v roku 2015 odišiel s redakciou do novo vzniknutého denníka N.

Získal tri Novinárske ceny od Nadácie otvorenej spoločnosti V Denníku N sa venuje najmä domácemu spravodajstvu a politike, ale i marketingovej komunikácii.

Dušan Mikušovič napísal knihu o politikovi Igorovi Matovičovi, ktorá vyjde vo vydavateľstve denníka N v septembri 2021. „Zo 150. miesta kandidátky neparlamentnej strany sa za desať rokov dostal na post najmocnejšieho človeka v štáte. Pohŕdal klasickou politikou, brojil proti štandardným politikom a vyhadzoval im na oči ich nesplnené sľuby. Porazil Smer a stal sa premiérom, no vo funkcii vydržal len rok. Ukázalo sa, že vládnuť bez politického remesla sa nedá a že voliči chcú, aby sa politici správali aspoň trochu štandardne. Nakoniec po ňom zostalo toľko nesplnených sľubov, nedotiahnutých nápadov a poprených vyhlásení, ako po máloktorom inom politikovi,“ uviedol denník N.

„Reportér Denníka N Dušan Mikušovič sledoval politickú kariéru Igora Matoviča niekoľko rokov. Kniha vychádza z rozhovorov, ktoré absolvoval s politickými aktérmi a zo situácií, ktoré sa doteraz na verejnosť nedostali. Popisuje Matovičov rok vo funkcii premiéra a ako k nej desať rokov smeroval,“ uviedol denník N.

> Prečítajte si ukážku z knihy 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu