Novinár denníka SME Jakub Filo napísal pokračovanie knihy Posledné storočie

Vydanie knihy je náročný proces a Jakub Filo sa doň pustil opäť sám, o podporu žiada prostredníctvom crowdfundingovej kampane na Startlab.sk. Za niekoľko dní sa mu podarilo získať už 58% z cieľovej sumy.

„Vaša podpora mi umožní zrealizovať celý proces vydania druhého dielu série Posledné storočie – Pátranie po archách – návrh úžasnej obálky od dvojice Hej, Ty!, zalomenie knihy, jazykovú korektúru ale v prvom rade tlač, ktorá zhltne najväčší objem prostriedkov. Ak všetko pôjde dobre, kniha sa k vám, dostane v júni 2021, ešte skôr ako na pulty kníhkupectiev,“ uviedol Jakub Filo.

O čom bude pokračovanie knihy? „V Spoločenstve, diktatúre z pozostatkov európskych štátov, to už dlhé týždne vrie. Najvyššia komisárka Rebeka Grubber po rokoch snáh konečne získala technológiu atmosférického štítu, ktorú chce namiesto zvrátenia klimatickej krízy využiť na radikálne zníženie ľudskej populácie. Pod pláštikom rozsiahlej záchrannej operácie pripravuje spustenie projektu Pinatubo, ktorého výsledkom má byť ľadová doba. Jej skutočné zámery môže prekaziť malá skupina ľudí, na čele ktorých stoja príslušníci elitných Alfa tímov Robin Wells a jeho chránenka Thess Reevie. Po teroristickom útoku na sever od hlavného mesta Spoločenstva sa začína kruh okolo nich zužovať. Thess musí nájsť spojencov, ktorí jej pomôžu zastaviť Rebeku Grubber,“ uviedol Jakub Filo, zástupca šéfredaktorky denníka SME.

Jakub Filo už viac ako 15 rokov pracuje ako novinár, v súčasnosti už piaty rok pôsobí ako zástupca šéfredaktorky denníka SME pre spravodajstvo a publicistiku. Do SME nastúpil v júni 2015, najskôr ako vedúci oddelenia vedy a techniky, od septembra 2015 bol hlavným editorom spravodajstva.

Ako novinár sa venoval politike, životnému prostrediu, kauzám, súdom či polícii. V roku 2018 získal Novinársku cenu za projekt SME 25 rokov Slovenska, pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky a vzniku denníka SME.

Editorsky zastrešil a zostavil publikáciu 1989 – Cesta k slobode pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Články a komentáre Jakuba Fila nájdete na profile na webe Sme.sk.

zdroj: Jakub Filo/Startlab.sk, autori obálky: Hejty

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu