foto: .týždeň

V stredu 16. októbra sa v klube .Pod lampou, ktorý vlastní vydavateľstvo magazínu .týždeň, uskutočnila diskusia na tému „Blížia sa voľby: Ponúkame Rómom rasistické riešenia?“ Podujatie moderoval Michal Oláh, redaktor magazínu .týždeň.

Vydavateľstvo W Press otvorilo svoj klub vo februári 2018 na bratislavskej Partizánskej ulici a pravidelne sa tu konajú rôzne podujatia a diskusie na spoločenské, kultúrne, vedecké, ale i politické témy. Vznikol tak diskusný priestor v duchu relácie .pod lampou.

Klub .Pod lampou je priestor otvorený myšlienkam, názorom a nápadom. Záznam z podujatí je možné sledovať na stránke www.tyzden.sk a živý stream na sociálnej sieti Facebook.

Hosťami diskusie v stredu 16. októbra boli Alojz Hlina, predseda KDH, Vladimír Ledecký, starosta Spišského Hrhova a člen strany Za ľudí, Irena Bihariová zo strany PS/Spolu a Peter Pamula zo SNS.

Podujatím sprevádzal novinár Michal Oláh, ktorý je jeden z najlepšie píšucich autorov magazínu .týždeň. Nedávno odišiel z RESOTY, ktorú založil Anton Srholec a spoločne so Štefanom Hríbom a Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety pripravujú vlastný projekt Útulok Vladimíra Jakla, ktorý bude pomáhať bezdomovcom.

V klube .Pod lampou má vlastnú reláciu .blížni Michala Oláha. „Som veľmi vďačný za túto možnosť. Ešte v deväťdesiatych rokoch som rád chodieval na diskusie organizované Danielom Pastirčákom, ktoré ma neskôr inšpirovali ku organizovaniu diskusií v Univerzitnom pastoračnom centre bl. Zdenky Schelingovej, ktoré však zaniklo. Keď prišla príležitosť mať vlastnú diskusnú reláciu, hneď som ju využil. Ako sociálny pracovník si prirodzene vyberám témy z tejto oblasti, rozmýšľam, akú majú ľudia bolesť a snažím sa témou na ňu reagovať,“ uviedol v rozhovore pre Mediahub.sk Michal Oláh.

Oláh začínal svoju novinársku kariéru, ako absolvent Mediálnej školy .týždňa. „Po absolvovaní Mediálnej školy .týždňa som začal písať stĺpčeky o mojej práci s ľuďmi bez domova, po roku mi zavolal Štefan Hríb, či by som nechcel písať aj o iných témach. Dohodli sme sa na spôsobe pravidelnejšej spolupráce. Stále som iba začiatočník,“ doplnil Michal Oláh.

Pozrite si záznam diskusie z klubu .pod lampou:

Blížia so voľby: Ponúkame Rómom rasistické riešenia?

.politici opozičných, vládnych a mimoparlamentných strán Za ľudí, PS, KDH a SNS odpovedajú na otázky: – Čo doteraz spravilo KDH pre Rómov? – Prečo sa Irena Bihariová necíti byť odborníčkou na Rómov?- Opustilo už SNS rétoriku Jána Slotu? – V čom spočíva “zázrak” Vlada Ledeckého? – Čo doteraz spravili alebo chcú spraviť pre Rómov? – Prečo sú niektoré programy politických strán a výroky lídrov rasistické? – Čo si myslia o výrokoch R. Sulíka, M. Kotlebu či R. Fica na túto tému. – Čo považujú za svoje strategické ciele pri pomoci najchudobnejším Rómom? – Chcú po voľbách na tejto téme spolupracovať už ako ústavní činitelia? Diskutujú: Alojz Hlina- KDHPeter Pamula – SNSIrena Bihariova – Progresivne SlovenskoVladimír Ledecký – Za ľudíModeruje redaktor .týždňa Michal Oláh

Uverejnil používateľ .týždeň Streda 16. októbra 2019

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu