foto: premedia (autor koláže: MediaWatch.Dog)

Nová kniha s podtitulom Ako predal Fico krajinu oligarchom vyjde 1. decembra a opisuje príbeh Roberta Fica a zákulisie politickej strany Smer z pohľadu investigatívneho novinára.

Marek Vagovič (1974) sa narodil v Bratislave, vyštudoval históriu na Trnavskej univerzite a od roku 2000 pôsobí v médiách. Píše hlavne o prepojení medzi podnikateľmi a politikou.

Pôsobil v tlačovej agentúre SITA, v denníkoch Pravda a SME, v týždenníkoch Domino fórum, .týždeň a spravodajskom portáli Aktuálne.sk, kde od októbra 2015 šéfuje investigatívnemu tímu. Bol pätnásťkrát nominovaný a sedemkrát vyhral Novinársku cenu, ktorú vyhlasuje Nadácia otvorenej spoločnosti.

„Spojil sa s vplyvnými oligarchami, ktorí zbohatli za Mečiara. Podnikatelia, čo založili svoj biznismodel na obchodovaní so štátom, zainvestovali a vyplatilo sa. Vďaka túžbe byť na vrchole za každú cenu sa stal Fico ich vazalom a dlžníkom,“ uviedlo vydavateľstvo premedia v traileri na knihu.

„Ako novinár už pätnásť rokov komunikujem s viacerými politikmi strany, takže mám celkom slušný prehľad o tom, kto je koho človek a podobne. V knihe opisujem aj pozadie jednotlivých káuz – napríklad nahrávky hlasu podobnému Ficovi alebo sponzorskej zmluvy medzi Fedorom Flašíkom a podnikateľom Ľubomírom Blaškom,“ povedal Marek Vagovič o knihe v rozhovore pre Aktuality.sk.

Na otázku šéfredaktora portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho „Čo by teda mala tvoja kniha priniesť iné, ako je príbeh zo zákulisia politiky?“ Marek Vagovič odpovedá: „Som novinár, nie politický aktivista, takže mojou ambíciou nie je meniť systém. Ako vyštudovaný historik som sa snažil zachytiť určitú etapu slovenských dejín, ktorá môže byť poučením aj do budúcnosti,“ a dodáva „Obávam sa, že ak sa čo najskôr nespamätajú, ľudia raz môžu zobrať spravodlivosť do svojich rúk“.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu