Rudolf Vaský zverejnil ešte 19. apríla na YouTube video pod názvom „Danka z TV JOJ“. Video znázorňuje situáciu, ktorá sa odohrala na chodbách Najvyššieho súdu SR, keď sudca trestného kolégia Štefan Harabin čakal na vynesenie rozsudku. Počas toho si doberali redaktorku televízie JOJ a zahŕňali ju komplimentmi. Nemuselo jej to byť ale príjemné.

„Martin Dano zverejnil video, na ktorom spolu s Harabinom a Vaským sexuálne útočia na redaktorku Joj. Vaský k nej dokonca prichádza s tým, že ju chce pobozkať. Žene je to očividne nepríjemné. Situácia sa odohrávala na chodbe súdu, kde bolo viacero novinárov. Nikto sa kolegyne nezastal,“ napísal Matúš Burčík, vedúci redakcie domáceho spravodajstva SME na sociálnej sieti Facebook. 

„Matúš pravidelne som na tých pojednávaniach. Pravidelne tam útočia na nás všetkých novinárov. Môžeš niekedy prísť a zastať sa nás. Tí, čo tam sme, sa snažíme navzájom brániť. Pojednávania trvajú väčšinou osem hodín. Po šiestich zvykneme rezignovať,“ reagovala na sociálnej sieti Veronika Prušová, redaktorka denníka N.

Pozrite si video:

„Čerešničkou je, že to Harabin rozposiela hromadným mailom kde komu. Že akí sú frajeri. Tak sa to dostalo aj ku mne. Voľakedy sa mohlo na chodbe súdu nakrúcať len s písomným povolením predsedu súdu. V pojednávacej miestnosti si musí zariadiť poriadok predseda senátu (…) Stačilo by teda, aby sa novinári nejako spojili a požiadali o súčinnosť vedenie súdu. To by mohol byt prvý krok. Dôkazov o neprístojnom správaní niektorých zúčastnených je dosť,“ doplnil na sociálnej sieti Matúš Burčík.

Martin Daňo je novinár, ktorý šéfuje investigatívnemu webu GINN.press na ktorom informuje verejnosť prevažne o kauzách zo súdnej oblasti.

Spolupracuje s kontroverzným občianskym aktivistom Rudolfom Vaským na satirickej youtuberskej relácii pod názvom Takže tak!, za ktorú v minulosti čelili viacerým súdnym podaniam ale i trestným oznámeniam.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu