novinár Michal Havran na programovej konferencii politickej strany

Po šéfredaktorovi .týždňa Štefanovi Hríbovi, ktorý v novembri prednášal na kongrese strany SaS, sa programovej konferencie politickej strany zúčastnil aj ďalší novinár.

Michal Havran svoje konanie odôvodňoval slovami: „Je to programová konferencia liberálnej strany a ja veľmi rád vždy prídem povedať, kde ma pozvú ako externého hosťa, to čo si myslím o stave slovenskej spoločnosti a to čo by sa dalo so slovenskou spoločnosťou ešte urobiť,“ povedal Havran.

Základnými zásadami, ktorými by sa mal riadiť dobrý novinár vo svojej práci „sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, poctivosť, čestnosť, pravdivosť, zodpovednosť,“ uvádza etický kódex novinára. Novinár by sa, podľa nášho názoru, nemal zúčastňovať takéhoto politického stretnutia, utrpí tím jeho povesť a nestrannosť.

 

“Žiaden novinár nemá čo vystupovať na akomkoľvek stretnutí strany – môže ho tak nanajvýš pokrývať a komentovať. To neospravedlní žiaden boj za väčšie dobro, víziu či za skvelý cieľ. To je obyčajné základné pravidlo žurnalistiky o konflikte záujmov a elementárnej dôvere v pravdivý produkt, osobu aj médium. Je to bazálna poctivosť voči čitateľom, poslucháčom a divákom. Nič viac, ale ani nič menej…,” komentoval konanie Štefana Hríba zástupca šéfredaktorky denníka SME Tomáš Prokopčák na Facebooku. 

Michal Havran je šéfredaktorom portálu jetotak.sk, má autorskú stranu v denníku SME a moderuje vlastnú reláciu Večera s Havranom v slovenskej televízii RTVS.

Matkou Michala Havrana je Ivana Havranová, ktorej skrachované vydavateľstvo Aha-public v minulosti nevyplatilo zamestnancom výplaty. Krátko po jeho krachu si Havranová založila nové vydavateľstvo pod novým názvom. V súčasnosti samu seba prezentuje, ako úspešnú spisovateľku, je autorka ženských románov, ako Rozvedené, Neverné a ďalších.

Michal Havran vo svojom príhovore na programovej konferencii politickej strany Skok povedal: „Naozaj som veľmi intímne presvedčený o tom, že problém dnes aj Slovenska je redistribúcia bohatstva a redistribúcia prosperity,“ povedal a dodal:

„Pretože sú tu generácie ľudí, ktorí si síce oddreli všetky ekonomické reformy, 20 a viac rokov, ale v skutočnosti nemajú pocit, že by boli účastní tej prosperity, ktorá prišla (…) Slovensko musí nielen vstúpiť na cestu prosperity a rastu, ale predovšetkým cestu redistribúcie bohatstva, keď ľudia veľa robia tak majú mať proste tomu zodpovedajúce príjmy,“ povedal Havran.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu