Richard Bolješik (zdroj foto: R.B.)

Richard Bolješik pracoval v RTVS 1,5 roka do 31.7.2020 na pozícii šéfdramaturga relácií Reportéri a Občan za dverami. Odišiel kvôli cenzúre a protekčnému prideľovaniu odmien.

Od septembra 2020 oživil svoj starý projekt, spravodajsko-publicistický web tvkrimi.sk, ktorý sa venoval investigatíve a krimi problematike a spustil dva nové blogy tvmedia.sk a tvcestovanie.sk. „Môžem prezradiť, že v krátkom čase pribudnú ešte ďalšie dva blogy s podtitulom TV,“ uviedol pre Mediahub.sk Richard Bolješik.

„Blog TVkrimi.sk postupne oživujem. Chcem sa prioritne venovať vlastným témam a krimi kauzám, ktorým sa nevenujú iné weby. Rovnako by som sa rád pokúsil o investigatívu, ktorá na trhu chýba. Oživenie bude postupné a pozvoľné,“ povedal pre Mediahub.sk Richard Bolješik.

Spravodajsko-publicistický portál TVkrimi.sk vznikol pôvodne v apríli 2018, keď sa reportér spravodajstva TV JOJ Richard Bolješik po 11-tich rokoch rozhodol opustiť prácu v televízii. Už v krátkom čase získal vysokú čítanosť. Neskôr, po nástupe do RTVS, činnosť webu utlmil.

„K založeniu nového webu ma inšpirovala myšlienka vytvorenia slobodného priestoru pre všetkých novinárov, aj amatérov, ktorí sa venujú krimi a píšu o kriminalite. Každé médium má svoje vlastnícke štruktúry a prirodzené záujmy. Mojím osobným záujmom je hľadanie
pravdy, nachádzanie odpovedí a slobodný priestor na publikovanie, samozrejme overených a potvrdených faktov, v kontexte a súvislostiach, bez konšpirácií,“ priblížil vtedy pre Mediahub.sk príbeh vzniku webového portálu TVkrimi.sk Richard Bolješik.

Richard Bolješik si v septembri 2020 založil nový blog s príponou TV. „TVmedia.sk je blog o médiách, prevažne televíznych,“ uviedol Bolješik.

„Po vražde novinára Jána Kuciaka verejnosť očakávala, že Slovensko sa zmení k lepšiemu. Čakal som to aj ja v mediálnej sfére. Médiá zohrali v posledných rokoch nezanedbateľnú úlohu. No súčasne sa z nich za posledné roky akosi vytráca hľadanie pravdy, nech je akákoľvek. Iný, kritický názor, ktorý dnes nevyhovuje hlavnému prúdu, je niekedy neúmyselne a nesprávne, inokedy ideologicky zámerne, napríklad označovaný za hoax a konšpirácie,“ opísal Richard Bolješik dôvody pre vznik nového projektu.

Blog TVcestovanie.sk dopĺňa trojicu blogov. „Bude o spoznávaní novým miest a krajín,“ povedal Bolješik, ktorého záľubou je už 22 rokov cestovanie.

„Niekto múdry raz povedal, že život sa dá spoznávať stretávaním nových ľudí, čítaním kníh alebo cestovaním. Som rád a ďakujem životu, že som mal tu príležitosť dve dekády zažívať slobodný svet bez hraníc a bariér. Korona zmenila všetko, aj moje cestovateľské plány, vízie a spôsoby. Čo bude v budúcnosti? Nevie teraz povedať nikto. Ako sa zmení cestovanie? Prežije vôbec tento segment? Bude ľudí baviť dovolenkovať s rúškom na tvári? Možno nás čakajú roky obmedzení a prekážok, no jedno je isté, turizmus asi najviac dopláca, spolu so službami, na dôsledky krízy. Ale dosť bolo zúfania. Táto stránka má ambíciu priniesť pozitívne emócie z cestovania, ktoré chýbajú nielen mne. Verím, že “pohľadnicový” blog poteší oko každého čitateľa,” povedal k štartu stránky TVcestovanie.sk jej autor Richard Bolješik.

Všetky tri kanály budú mať podporu vo forme LIVE video štúdií, ktoré zverejňuje Bolješik na svojej domovskej facebookovej stránke Richard Bolješik TV.

Richard Bolješik ako televízny reportér získal ocenenie v kategórii Spravodajstvo, ktoré mu udelil Literárny fond opakovane v rokoch 2010, 2013, 2014, 2015 a 2016.
V rokoch 2005 získal cenu LOTUS za Publicistiku a v roku 2006 cenu LOTUS a Cenu Literárneho fondu za Publicitiku. Pred svojím nástupom do RTVS, pôsobil 11 rokov v TV JOJ, predtým tiež v TV Bratislava, TA3, Markíza, či KVTV.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu