Štefan Hríb, bývalý šéfredaktor magazínu .týždeň (repro foto: .týždeň)

Bývalý politik Ján Čarnogurský zverejnil časti spisu zo sledovania novinárov, v ktorom sa uvádza že Štefan Hríb z magazínu .týždeň a politik OKS Peter Zajac mali prejaviť radosť z príchodu univerzity George Sorosa na Slovensko, z financií ktoré s tým majú byť údajne spojené.

Zároveň sa v spise uvádza, že Hríb spolu s týmto neúspešným kandidátom v aktuálnych parlamentných voľbách, riešili organizovanie demonštrácii voči vtedajšej vládnej garnitúre. Čarnogurský informáciu zverejnil v čase volebného moratória.

„Za demonštráciami a mediálnymi kampaniami stojí organizovaná skupina. Vyplýva to z dokladov v trestnom spise proti M. Kočnerovi a spol. Mám v rukách výpisky z tohto trestného spisu. Dostal som sa k nim legálne, teda aspoň tak legálne ako noviny SME a Denník N k výpiskom, ktoré uverejňujú. Uvedené noviny uverejňujú selektívne výpisky, ktoré sa im hodia. V spise sú však aj iné dokumenty,“ uviedol Ján Čarnogurský na sociálnej sieti.

„Číslo listu 13095: Hríb a Peter Zajac sa rozprávali ako sa naskytuje šanca, že Šorošovu univerzitu presunú z Budapešti do Bratislavy (pre politiku Viktora Orbána). Hríb: „Viete si predstaviť, čo by sme tým získali? Zaviedol (asi Šoroš) by sem finančné toky, posilnilo by nás to, bol by tu nový priestor pre novú základňu pre progresívne zmýšľajúcich ľudí,“ zverejnil Čarnogurský časť spisu zo sledovania.

„Číslo listu 13104: „Tentoraz chýbali Samuel Abrahám, brat Fedora Gála i neznámy muž prichádzajúci na BMW s nemeckým evidenčným číslom vozidla. V tento večer dominovala „téma Kiska“, jeho prejav v parlamente a prísľub, že bude pokračovať v tlaku na Kaliňáka. Ktosi z tejto partie mal byť s Krpeľanom (tlačový tajomník vtedy prezidenta Kisku – pozn.) a dohadovať postupy. Tlačiť sa vraj bude hlavne na festivale Pohoda a na prednáškach prezidenta na stredných a vysokých školách po letných prázdninách. Na jeseň sa chystajú ďalšie protesty. Účastníci neboli spokojní s tým, ako len málo a s minimálnym účinkom na protestoch pomohli herci. Chýba tam vraj presvedčivý a úderný rečník, ktorým Kramár jednoducho nie je. Ľudia mu neveria, nejdú za ním. … Na tomto je vraj nutné popracovať. … Peter Zajac sa spýtal Štefana Hríba na Mariána Kočnera. Hríb mu odpovedal niečo v tom zmysle, že je to téma „smečka“ a „enkárov“, že sa mu v tom nechce hrabať,“ zverejnil Čarnogurský časť spisu zo sledovania.

„Luboš Blaha s Jánom Čarnogurským obvinili v priebehu 24 hodín Štefana Hríba s .týždeň z pokusu majdanizovať Slovensko a vyvolať tu štátny prevrat. Ten sa vraj podaril. A v pozadí stojí aj mimoparlamentná OKS – Občianska konzervatívna strana. Ak toto dokáže konzervatívna ministrana s našim nevelkým týždenníkom, tak sme asi naozaj mienkotvorní. 😉 Blaha svojimi videami stále viac pripomína odsúdeného youtubera Rudolfa Vaskyho,“ komentoval na sociálnej sieti Michal Oláh, redaktor magazínu .týždeň.

Pozrite si predmetné video Ľuboša Blahu, ktoré zverejnil v čase volebného moratória 27. februára, deň po zverejnení informácie Jánom Čarnogurským:

JE TO POTVRDENÉ – NA SLOVENSKU ORGANIZOVALI MAJDAN!

Toto je bomba! Unikli informácie z Kočnerovho trestného spisu. Tie, ktoré ututláva Denník N. Sú v nich dôkazy, že na Slovensku sa chystal liberálny majdan. Všetko bolo dlhodobo pripravované. Vražda Kuciaka do toho zapadla ako do skladačky. Zakrúti sa vám z toho hlava.Toto je veľké!Pozerajte a šírte to ďalej prosím!

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Štvrtok 27. februára 2020

Novinár Štefan Hríb reagoval ihneď a zverejnil stanovisko v ktorom uviedol. „Stretnutia, ktoré dnes Ján Čarnogurský vydáva za organizovanú skupinu na prípravu prevratu, sú dlhoročné piatkové posedenia zopár priateľov z radov vedcov, umelcov, novinárov a bývalých politikov vo verejných priestoroch bratislavských reštaurácií a kaviarní. Témami boli vážna hudba, politika, šport, moderná psychiatria. Je pre mňa desivé, ako veľmi sa Čarnogurského myslenie posunulo k eštebáckemu videniu sveta, v ktorom bolo všetko slobodné – aj diskusia pri víne – podozrivé z prevratu,“ napísal v článku na webe magazínu .týždeň Štefan Hríb.

Redakcia magazínu .týždeň ale dlhodobo protežuje politikov z OKS, nielen Petra Zajaca, ale i Ondreja Dostála, alebo Zuzanu Čaputovú, Andreja Kisku a Vladimíra Ledeckého zo strany Za ľudí.

Dobré vzťahy medzi Štefanom Hríbom a Zuzanou Čaputovou sú dlhodobo známe. Okrem jeho kamaráta Petra Zajaca, či Františka Mikloška, aktuálne ocenila Čaputová štátnym vyznamenaním i bývalého redaktora .týždňa Andreja Bána.

V decembri 2019 sa Čaputová a Andrej Kiska zúčastnili na Vianočnom večierku magazínu .týždeň. Hríb sa vtedy pochválil na sociálnej sieti takouto fotografiou:

Hríb dlhodobo protežuje nielen Čaputovú, nazýva ju kamarátkou .týždňa, ale i Andreja Kisku a jeho stranu Za ľudí. Podpredsedovi strany Vladimírovi Ledeckému dokonca vydal pred voľbami vo svojom vydavateľstve W Press, ktoré vydáva aj .týždeň, knihu Počúvajte, páni z Bratislavy. > Čítaj viac

V minulosti svojím čitateľom, v súčasnosti už bývalý šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb, odporúčal v prezidentských voľbách hlasovať za Andreja Kisku, či Zuzanu Čaputovú, alebo Františka Mikloška a predtým v parlamentných voľbách, stranu Sloboda a solidarita. Na kongrese tejto strany sa Hríb zúčastnil osobne. > čítaj viac

Štefan Hríb, ako spolumajiteľ vydavateľstva W Press a šéfredaktor verejne sympatizuje s politikmi a dokonca sa zúčastňuje i na kongresoch, preto možno pochybovať či budú on a jeho redaktori objektívne informovať čitateľov.

Redaktor .týždňa Martin Mojžiš, ktorý v minulosti kandidoval do parlamentu za stranu OĽANO, sa v rámci prednášky Mediálnej školy týždňa, priznal, ako funguje ich redakcia, a vyjadril názor, že buď musí redaktor držať líniu, ako šéfredaktor, alebo by mal odísť. > čítaj viac 

Novinár by nemal propagovať politickú stranu, mal by o nej nanajvýš objektívne informovať, čo redakcia .týždňa zjavne nerobí, obsah magazínu je dlhodobo špecifický svojím tendenčným a neobjektívnym obsahom.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu