foto koláž: MediaWatch.Dog

Denník N a RTVS vôbec nereagovali, denník SME sa vyjadril, prostredníctvom svojho vedenia, že na obvinenia reagovať nechce a nechá to na stavovské organizácie, pritom Slovenský syndikát novinárov, či Tlačová rada SR už roky reálne nevykonávajú svoju činnosť.

Eugen Korda, novinár magazínu .týždeň reagoval na obvinenia prostredníctvom českého portálu Svobodné fórum, i keď invektívy z úst premiéra smerovali priamo voči SME, denníku N a RTVS.

Premiér SR Robert Fico v sobotu 26. novembra v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy opäť nazval novinárov vulgarizmami a spresnil, ktoré médiá konkrétne myslel.

Pojem „špinavé protislovenské prostitútky“ premiér po prvý raz verejne použil už v stredu 23. novembra na tlačovej besede, kde sa vyjadril ku kauze údajného predraženého podujatia pri predstavení loga a galavečera ku zahájeniu slovenského predsedníctva. Čítaj viac.

Na obvinenia RTVS, denníky N a SME nereagovali, vyjadril sa ale novinár magazínu .týždeň Egen Korda.

„Ten, kto tu klame, je Robert Fico a jeho minister zahraničných vecí. Tí, ktorí tu umožňujú masívne rozkrádačky, sú Ficov vládny kabinet, Ficova polícia a Ficova prokuratúra. Ten, kto tu hovorí o prostitútkach, ich má priamo na svojom úrade. A aby bolo jasné, nehovorím o jeho štátnej poradkyni, ale o tých jeho spolupracovníkoch, ktorí mu radia, ako na verejnosti vystupovať. Robert Fico poškodil túto krajinu viac ako milión protislovenských novinárskych prostitútok,“ vyjadril sa Eugen Korda vo svojom komentári na webe svobodneforum.cz.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu