ilustračná fotografia, zdroj: pixabay.com

Asociácia hovorcov Slovenska v spolupráci s agentúrou Media in Media vyhlásila v piatok 9. septembra výsledky tohtoročnej ankety Hovorca roka 2016. V kategórii Samospráva a neziskový sektor získal ocenenie hovorca Mestskej časti Bratislava – Nové mesto Marek Tettinger, v kategórii Privátny a komerčný sektor sa najlepším hovorcom stal PR manažér siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ a v kategórii Štátna správa a štátny sektor vyhrala hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková a práve jej prvenstvo sa nepozdáva novinárke denníka N Monike Tódovej, ktorá zverejnila i úryvok svojej komunikácie a skúsenosti spolupráce s P. Macíkovou.

„Tohtoročnými víťazmi v ankete Hovorca roka 2016 sa stali v kategórii hovorca štátnych inštitúcií Patrícia Macíková, hovorkyňa Finančnej správy SR… TASR o tom informoval predseda Asociácie hovorcov Slovenska (AHS) Milan Vanga. Rozhodla o tom odborná porota. „Ocenili hlavne profesionálne zvládnutú krízovú komunikáciu Patrície Macíkovej na finančnej správe…,“ napísala novinárka denníka N Monika Tódová na sociálnej sieti a doplnila i úryvok svojej komunikácie a skúsenosti spolupráce s P. Macíkovou:

15. 3. 2016, Kauza Bašternák:

Pani redaktorka – údaje o správe daní konkrétneho daňového subjektu, vrátane informácií k daňovým kontrolám a podobe sú predmetom daňového tajomstva. Nie je preto možné poskytnúť Vám odpovede na Vaše otázky.

Napríklad Vaša otázka:

„Preto by som Vás rada požiadala o vysvetlenie, z akého dôvodu neboli vykonané daňové kontroly u subjektu BL – 202 s.r.o. v období apríl 2012-október 2012, kedy si táto spoločnosť uplatnila vratky na daniach v hodnote takmer 6 miliónov eur?“

Vysvetlenie, či boli alebo neboli vykonané daňové kontroly Vám vzhľadom na daňové tajomstvo nemôžeme poskytnúť. V tejto súvislosti si Vás dovoľujem upozorniť, že daňové tajomstvo je povinný dodržiavať každý, kto sa s ním oboznámi.

K Vašej ďalšej otázke:

„Videli ste dôvod preveriť podozrenie za zdaňovacie obdobie marec a potom ste ho už nevideli? Tento postup nedáva logiku, ak dúfam, že pracovníci Finančnej správy postupujú v súlade so zákonom a nekonajú na politickú objednávku, ktorej úlohou je kryť podnikateľa blízkeho vládnych špičkám.“

Daňovú kontrolu vykonávajú zamestnanci správcu dane (kontrolóri) samostatne podľa zákona č. 563/2009 Z. z. Zákon o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vedenie finančnej správy nemá možnosť do priebehu daňových kontrol zasahovať.

Kriminálny úrad ako oznamovateľ podal podnet na začatie trestného stíhania, čím si splnil svoju zákonnú povinnosť.

Vedenie finančnej správy odmieta akúkoľvek toleranciu k nezákonnému konaniu našich pracovníkov a tiež sa ohradzujeme voči obvineniam z plnenia politických objednávok. Práve naopak – súčasné vedenie finančnej správy posilnilo kompetencie sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly. Práve tá v spolupráci s políciou odhaľuje zamestnancov, ktorí nerešpektujú zákon a etiku vo finančnej správe. Dôkazom je odhalenie 4 pracovníkov v roku 2013, 3 pracovníkov v roku 2014 a 5 pracovníkov v roku 2015. O týchto zisteniach sme počas uplynulých rokov informovali aj médiá.

Kompletný zoznam nominovaných hovorcov v ankete Hovorca roka 2016 si môžete pozrieť > tu 

Novinkou tohto ročníka bolo, že okrem novinárov mohli online zahlasovať za svojich kolegov i samotní hovorcovia, ale aj zástupcovia PR agentúr a akademickej obce.

Všetky nominácie hodnotila a víťazov ankety vybrala odborná porota v zložení Ján Záborský (vedúci redaktor týždenníka Trend), Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Michaela Benedigová (managing director Seesame), Veronika Deckerová (managing director Supreme Communication), Ria Achberger (Katedra marketingovej komunikácie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského).

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu