Úrad sociálnych vecí a rodiny robí údajne námatkové kontroly, či sa niektoré matky starajú o svoje deti. Nedávno navštívili doma v byte pod Slavínom i novinárku z opozičného denníka N Moniku Žemlovú – Tódovú, ktorú spomína i spis Gorila. Novinárka sa o svoje pocity z návštevy sociálky podelila na sociálnej sieti.

„Práve u nás doma zazvonil terénny pracovník Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Hľadal ma, pretože dostal pokyn vykonať námatkovú kontrolu toho, ako sa starám o deti,“ uviedla Tódová.

„Riaditeľ nás poslal, vybral si vás z databázy.Takúto námatkovú kontrolu nám dávajú raz za pol roka, neviem, prečo ma sem poslal. Námatkovo ma skoro nikde neposielajú. Naposledy som bol takto minulý rok,“ povedal údajne terénny sociálny pracovník, ako uviedla Tódová.

„Mám u vás šetriť, kto sa stará o deti a vyplniť aktualizáciu údajov a zistiť, či stále robíte na území SR,“ povedal.

„Pozdravujem pána ministra Richtera a odkazujem mu, že stále pracujem na území SR a naše deti sa u nás majú dobre. Neviem, či sa to isté dá povedať aj o tých v Čistom dni,“ uviedla sarkasticky na svojom facebookovom profile Tódová.

Aktualizované: „Terénni sociálni pracovníci navštevujú poberateľov dávok (vrátane prídavkov na dieťa, rodičovského príspevku, príspevkov na kompenzáciu ŤZP a pod.) priamo v rodinnom prostredí a ich úlohou je zistiť, či sú tieto prostriedky plnia svoj účel. Podotýkame, že projekt sa realizuje v rámci celej Slovenskej republiky, a teda návšteva terénneho sociálneho pracovníka sa môže dotknúť každého poberateľa niektorej zo štátnych sociálnych dávok v ktoromkoľvek meste či obci. Samozrejme, že v niektorých rizikových oblastiach (napr. rómske osady, sociálne slabé rodiny) sú tieto návštevy častejšie a sú zamerané aj na komplexné sociálne poradenstvo a pôsobia aj ako prevencia nielen voči zneužívaniu dávok, ale aj voči nežiaducim javom v rodinách – napr. zanedbávanie starostlivosti  o deti a pod. je to jedna z prevencií, ktoré boli prijaté po tragickom prípade úmrtia Lucky,“ reagovalo v stanovisku  Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Denník N, tak ako i denník SME neustále útočí voči vládnej koalícii. Tódovú nedávno premiér Fico nazval „hovorkyňou opozičných poslancov“, keď povedal:

„Novinár ktorý je na gumičke opozičného poslanca, nie je pre mňa novinár. Vy ste v podstate hovorkyňou opozičných poslancov, nevidím žiaden dôvod, prečo by som sa mal rozprávať s vami,“ povedal Fico.

Nedávno čelila Tódová i kauze zverejnených údajných prepisov komunikácie novinárov z opozičnými politikmi, ktorú zverejnil kontroverzný podnikateľ Marián Kočner. V minulosti sa jej meno ocitlo i v tzv. spise Gorila. > Čítaj viac

Denník N a zvlášť Monika Tódová informuje pričasto o tzv. protikorupčných pochodoch za ktorými majú stáť študenti strednej školy. Objavili sa i nepotvrdené informácie, že za protestami je opozícia, resp. fanúšikovia novo vznikajúcej politickej strany Progresívne Slovensko. Už pri vzniku denníka N sa majitelia ESET údajne netajili tým, že si chcú okrem denníka založiť i politickú stranu.

Denník N je spájaný s politickým hnutím Progresívne Slovensko

Spolumajitelia spoločnosti ESET darovali denníku N sumu vo výške 1,2 miliónov eur.

Spolumajiteľ vydavateľstva denníka N Anton Zajac, ktorý je zároveň spolumajiteľom spoločnosti ESET, prispel finančne i na vznik politického hnutia Progresívne Slovensko.

Finančne na politické hnutie prispel i majiteľ kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško, ktorý je zároveň členom redakčnej rady denníka N.

Bývalá členka redakčnej rady denníka N Zora Jaurová, je aktívna v Progresívnom Slovensku, ako členka správnej rady.

> Čítajte viac:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

Oslovili sme Moniku Tódovú, i riaditeľa denníka N a basgitaristu kapely Korben Dallas Lukáša Fila, a spolumajiteľa spoločnosti ESET a denníka N Antona Zajaca, aby sa vyjadrili. Ich reakciu doplníme.

REKLAMAadv.:

2 KOMENTÁRE

  1. Súčasní opoziční novinári, hlavne tí čo si zvykli poklonkovať vlastizradcom typu Mikloš, Krpatý čierny mikimauz a Smradičbaba jebnutá, sú sprostí jak koryto a okrem leboficovania neprichádzajú so žiadnymi zmysluplnými reakciami. Aj vy pani novinárka či čo ste, by asi bolo lepšie, keby ste po skončení materskej, pokiaľ zasa neroztiahnete nohy a nebudete natŕčať paprču po materskej dávke, išli robiť hazelbabu na toi-toi záchody v železničnej stanici Bratislava železná studienka, takto budete pre Slovensko oveľa užitočnejšia, ako neustálym kydaním a vyzdvihovaním toho, čo z nás spravilo kolóniu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu