Internetová anketa na stránke mojhovorca.sk odštartovala. Každý hlasujúci novinár môže udeliť jeden hlas niektorému z nominovaných hovorcov v každej z kategórií – štátna správa, samospráva a komerčný sektor.

Pri každom mene hovorcu na webe  je zoznam jeho výstupov v médiách. Hlasovanie potrvá do 21. septembra 2015 a jeho výsledkom bude 5 nominovaných hovorcov v každej kategórii.

Ich kvality bude následne posudzovať odborná porota, ktorá vyberie víťaza kategórie. Najlepších hovorcov za rok 2015 organizátori vyhlásia 9. októbra 2015.

Právo na nomináciu v internetovej ankete mojhovorca.sk má každá osoba, ktorá počas predchádzajúcich 12 mesiacov (počas celého obdobia alebo aspoň na istý čas) verejne zastupovala organizáciu Samosprávy alebo neziskového sektora, Štátnej správy alebo štátneho sektora, Privátneho a komerčného sektora.

Asociácia hovorcov Slovenska (AHS) môže, ale nemusí podľa štatútu udeliť aj titul TOP Hovorca roka 2015 pre absolútneho víťaza za všetky kategórie spolu.

Tento ročník je podľa organizátorov výnimočný oslavujú 10. výročie vzniku Asociácie.

Novinárska anketa je podľa predseda AHS Milana Vangu príležitosťou pre ocenenie profesionality a kvalít hovorcov, vďaka čomu sa v sektore každoročne určuje akýsi benchmark toho, čo má stelesňovať funkcia hovorcu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu