Michal Kovačič (foto: TV Markíza)

Aj žurnalistické počiny televízie Markíza zarezonovali v súťaži Novinárska cena 2020. Výsledky 17. ročníka ocenenia zverejnila uplynulý štvrtok Nadácia otvorenej spoločnosti za ktorou stojí finančník George Soros.

Víťazom v kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Rozhovor a diskusia“ sa stal moderátor Michal Kovačič s politickou diskusnou reláciou Na telo, ktorú TV Markíza vysiela každú nedeľu o 13.00.

Porota súťaže v zdôvodnení ocenila „vysokú kvalitu remeselného spracovania, ako aj profesionálny prístup novinára, ktorý sa nebojí konfrontovať svojich respondentov v snahe získať odpovede na zásadné témy s celospoločenským významom“.

„Keď sa pozriem na zoznam (nielen) tohtoročných ocenených, vidím tam celú plejádu veľmi šikovných a talentovaných novinárov a je to naozaj veľká česť sa v tejto spoločnosti s Na telo ocitnúť,“ povedal Michal Kovačič k zisku ocenenia.

Predtým dlhoročný redaktor spravodajstva TV Markíza moderuje reláciu Na telo od jej obnovenia na jeseň 2018. Rýchlo sa opäť stala rešpektovaným a hojne citovaným zdrojom informácií a pravidelne jej patrí status najsledovanejšej politickej diskusie na trhu.

Od leta 2020 Kovačič uvádza aj online reláciu Na telo PLUS, ktorá je v súčasnosti naživo vysielaná každý utorok o 14.00 na spravodajskom portáli TVnoviny.sk.

Do redakcie spravodajstva TV Markíza zároveň putovalo aj Čestné uznanie za spravodajské pokrývanie pandémie koronavírusu na Slovensku. Porota súťaže týmto spôsobom ocenila „neúnavné a mimoriadne dôležité informovanie verejnosti od začiatku koronakrízy, ktoré malo veľký spoločenský dopad na Slovensku, ale i ohlas v zahraničí“.

Spravodajstvo TV Markíza o pandémii podľa odborníkov nepochybne vyčnievalo spomedzi nie iba televíznych médií. „Je to úžasná satisfakcia hlavne za posledný rok, vyše roka, čo naša televízia pracovala ako keby v prvej novinárskej línii v boji proti pandémii. Myslím si, že je to poďakovanie celému kolektívu,“ zhodnotil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

TV Markíza získala v rámci Novinárskej ceny 2020 aj viaceré ďalšie nominácie. V kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Rozhovor a diskusia“ porota nominovala Gabrielu Kajtárovú s online reláciou inOut a témou Život medzi zosnulými, ktorej jednotlivé časti sú dostupné na spravodajskom portáli TVnoviny.sk.

V kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Spravodajské pokrytie udalosti“ odborníci nominovali dokument Henricha Krejču s názvom Ján a Martina 2. Nominovaná v tejto kategórii bola aj Lenka Stanková s dokumentom Koronavírus – Ako ďalej?

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu