Medzinárodná novinárska súťaž Siemens Press Award sa koná v desiatich krajinách strednej a východnej Európy a po prvý raz sa uskutoční i na Slovensku.

„Ideou súťaže je oceniť žurnalistické práce venované závažným celospoločenským témam a podporiť výmenu skúseností medzi médiami v regióne strednej a východnej Európy,“ uviedla spoločnosť Siemens.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci novinári so svojimi prácami na tému „Inteligentná infraštruktúra,“ ktoré publikovali v období od 1. septembra 2015 do 1. septembra 2016.

„Mestské a priemyselné infraštruktúry dnes čelia mnohým výzvam, ktoré si vyžadujú inteligentný prístup. Nebývalá urbanizácia, pokračujúca globalizácia a zmeny klímy vyvolávajú potrebu infraštruktúry, ktorá optimalizuje výrobu a distribúciu energie, zvyšuje inteligenciu budov a udržiava plynulosť premávky. Chceme podporiť kvalitnú a investigatívnu žurnalistiku, ktorá prináša do témy „Inteligentná infraštruktúra“ nové perspektívy, originálne názory a analytický pohľad,“ povedal generálny riaditeľ Siemens Vladimír Slezák.

Odbornú porotu, ktorá vyberie najlepšie práce bude tvoriť profesor z technickej univerzity, novinári a zástupca spoločnosti Siemens.

Viac informácií môžete nájsť na stránke www.siemens.sk/pressaward

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu