zdroj foto: Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky

Novou hovorkyňou Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR bude od 1. októbra 2017 Alena Krčová, ktorá na pozícii strieda Borisa Chmela. Pred príchodom na operačné stredisko pôsobila ako konzultantka pre PR a médiá, viedla komunikáciu v nadnárodnej spoločnosti. Do súkromného sektora prešla zo Slovenského rozhlasu, kde päť rokov, ešte ako Lacyková pracovala, v redakcii Rádiožurnálu ako parlamentná a vládna spravodajkyňa, moderovala aj pravidelnú diskusnú reláciu s prezidentom SR. 

“Alena je profesionál, ktorý sa roky pohybuje v oblasti zdravotníctva a médií. Pevne verím, že nadviaže na kvalitnú prácu svojho predchodcu Borisa Chmela,” povedal riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Juraj Hrehorčák.

“Rozhodla som sa s pokorou prijať novú pracovnú výzvu a teším sa na ňu. Zdravotníci majú nesmierne náročnú prácu. Zachraňujú to najcennejšie – ľudský život. Som rada, že budem súčasťou tímu ľudí, pre ktorých sa práca stala poslaním,” uviedla Krčová.

Alena Krčová

Alena Krčová pracovala päť rokov ako hovorkyňa a PR manažérka skupiny Falck na Slovensku, v Českej republike a v Rumunsku. Pôsobila aj ako hovorkyňa Falck Záchranná a.s. a Asociácie záchrannej zdravotnej služby SR. Bola členkou organizačného výboru medzinárodnej súťaže Záchrana 2016 a jej mediálnou manažérkou.

Do súkromného sektora prešla zo Slovenského rozhlasu, kde päť rokov ešte ako Lacyková, pracovala v redakcii Rádiožurnálu ako parlamentná a vládna spravodajkyňa, moderovala aj pravidelnú diskusnú reláciu s prezidentom SR. Svoje pôsobenie v médiách začala ako redaktorka v týždenníku Mosty, neskôr pracovala ako spravodajkyňa a vedúca vydania v Tlačovej agentúre SR. Vyštudovala sociológiu a politické vedy.

Operačné stredisko ZZS SR je štátna príspevková organizácia, ktorá riadi a koordinuje činnosť záchrannej zdravotnej služby na Slovensku tak, aby bola zabezpečená jej plynulosť a nepretržitosť. Operátori prijímajú a spracúvajú volania na tiesňovú linku 155 a v prípade potreby vydávajú pokyn posádke záchrannej zdravotnej služby na zásah.

Súčasťou organizácie je Stredisko odbornej prípravy, ktoré organizuje kurzy prvej pomoci pre verejnosť a odborné kurzy pre zdravotnícky personál. Venuje sa aj vzdelávaniu a osvete v oblasti prvej pomoci.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu