foto: Ringier Axel Springer Slovakia

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer pokračuje vo svojom projekte bilingválnych kníh, ktorý odštartovalo v roku 2014. Po Oscar Wilde, Washington Irving, či Edgar Allan Poe si tentoraz vzalo na paškál Wiliama Shakespeara, ktorého najznámejšie diela prinesie v zjednodušenej verzii. Prvá kniha vyšla už vo štvrtok 2. marca.

„Ako prvú sme pre čitateľov pripravili knihu Othello, ktorá je jednou z najsilnejších tragédií Williama Shakespera,“ povedala Brand manažérka denníka Nový Čas Katarína Dražová.

Zdroj: Ringier Axel Springer Slovakia

Knihy sú v anglickom znení, zároveň s prekladom do slovenského jazyka. Vychádzať budú spolu s denníkom Nový Čas v cene 79 centov, od 2. marca až do 6. apríla, vždy vo štvrtok. Súčasť vydaní tvoria i komiksové ilustrácie.

„Ďalšími dielami, ktoré sme pre sériu Nový Čas Knižnica – Shakespeare vybrali, sú Rómeo a Júlia, Macbeth , Hamlet, Skrotenie zlej ženy a Sen noci svätojánskej,“ dopĺňa Martina Šebová, Senior Group Brand Manager.

„Zjednodušené rozprávanie v anglickom a slovenskom jazyku ako aj komiksové ilustrácie zaiste upútajú pozornosť detí a tiež všetkých, ktorí sa chcú učiť angličtinu alebo si prečítať Shakespearove skrátené hry. Nový Čas tak pokračuje vo vzdelávaní svojich čitateľov a prináša jednoduchý a dostupný spôsob, ako sa zdokonaliť v cudzom jazyku,“ uviedla PR manažérka vydavateľstva Jana Vrbová.

2 KOMENTÁRE

 1. Vážená redakcia,

  veľmi som privítala bilingválne vydanie najznámejších diel W.Shakespeara a všetky som si aj zakúpila.
  No nepredpokladala som, že knihy vyvolajú konflikt medzi mojimi dvomi deťmi. Sériu kníh som dala synovi a v týchto dňoch sa vrátila dcéra z dlhodobého pobytu v Taliansku domov a prejavila o túto edíciu tiež veľký záujem.
  Preto sa obraciam na Vás s prosbou, či nie je možné aby som všetkých 6 kníh ešte raz dodatočne zakúpila.
  Chápem, že reálna cena jednej knihy je iná ako bola pri kúpe Nového času, do ktorého bola vložená. Túto reálnu cenu som ochotná samozrejme zaplatiť. Dúfam, že táto moja žiadosť nie je zbytočná.
  Vopred ďakujem za pochopenie a v prípade, že mi knihy zašlete /spôsob úhrady budem rešpektovať podľa Vašich pokynov/ tak prosím na adresu:
  EVA HAJZUKOVÁ
  PIENINSKÁ 25
  974 11 BANSKÁ BYSTRICA

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu