Model Jetta sa vyrába od roku 1979 a doteraz sa z jeho šiestich generácií celkovo predalo približne 14 miliónov kusov. Len v minulom roku Volkswagen dodal zákazníkom celosvetovo 925.000 exemplárov – čím sa Jetta zaraďuje medzi najpredávanejšie modely značky.

Modernizovaná verzia, ktorá mala svetovú výstavnú premiéru v apríli tohto roku na medzinárodnom autosalóne v New Yorku, sa vyznačuje zmenenou, čistejšie modelovanou prednou časťou karosérie, novou zadnou časťou karosérie a aerodynamickou siluetou. Markantné otvory na vstup vzduchu v nárazníku a maska chladiča s chrómovanými lamelami vizuálne zväčšujú šírku karosérie a automobilu dodávajú suverénnejší a exkluzívnejší vzhľad.

 

V interiéri upúta nový združený prístroj so športovými tubusmi hlavných prístrojov a na želanie farebným displejom palubného počítača, ako aj volant novej generácie. Inovatívne asistenčné systémy zvyšujú bezpečnosť a komfort jazdy. Okrem sériových systémov rozpoznania únavy vodiča a monitorovania tlaku vzduchu v pneumatikách sa na želanie dodávajú parkovacie senzory, cúvacia kamera a systém Blind Spot Sensor na monitorovanie oblasti mŕtvych uhlov vonkajších spätných zrkadiel a okolia pri cúvaní.

Volkswagen Jetta sa bude predávať s troma benzínovými motormi TSI a dvoma naftovými motormi TDI. Základný benzínový motor 1.2 TSI dosahuje výkon 77 kW (105 k) a montuje sa výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Benzínový motor 1.4 TSI je na výber v dvoch modifikáciách s výkonom 92 a 110 kW (125 a 150 k). Výkonnejšia verzia má kombinované prepĺňanie mechanickým kompresorom a turbokompresorom (tzv. twincharger).

Nový, exkluzívnejší Volkswagen Jetta - 2

Ako alternatíva k štandardnej 6-stupňovej manuálnej prevodovke sa na želanie montuje 7-stupňová automatická prevodovka DSG s dvoma spojkami. Naftovú sekciu reprezentuje turbodiesel 2.0 TDI v dvoch verziách s výkonom 81 a 110 kW (110 a 150 k). Aj pri motore TDI sa za príplatok dá objednať prevodovka DSG. Všetky motory sa štandardne dodávajú s kompletom BlueMotion Technology so systémom Štart-Stop a funkciou rekuperácie energie pri brzdení na zníženie spotreby paliva.

Na Slovensku sa bude Volkswagen Jetta predávať v troch tradičných verziách vybavenia Trendline, Comfortline a Highline. Už aj základná verzia Trendline má bohaté sériové vybavenie obsahujúce napríklad elektricky ovládané okná vpredu a vzadu, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, manuálne ovládanú klimatizáciu Climatic alebo rádio s CD-prehrávačom RCD 310 a ôsmimi reproduktormi. Cena základnej verzie Jetta 1.2 TSI Trendline s manuálnou prevodovkou je 14 990 EUR.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu