Nový film Bláznivá komédia s názvom To dievča musíš milovať - titulka
záber z filmu To dievča musíš milovať (zdroj: Bonton Film)

Živelná komédia plná zmätkov a dobre mierených faciek. Nemusíme si klamať, Isabel je ľahké dievča. Najstaršou profesiou sa snaží našetriť si, aby sa mohla stať herečkou. Tak ako takmer každý v New Yorku. Akonáhle sa ocitne na svojom prvom hereckom konkurze, spustí lavínu bláznivých situácií a zábavy. Niekto sa do nej totiž zamiluje a niekto až príliš dobre pozná jej nerestnú kariéru. A všetci sú tak trochu ženatí alebo vydaté. V kinách od štvrtka 7. mája.

V klasicky zostrihanej crazy komédii nabitej gagmi hraje Imogen Poots, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Aniston, Cybill Shepherd a v úlohe Quentina Tarantina sa dokonca objaví i Quentin Tarantino. A New York, ktorý je sexy na každom rohu. Máte radi dojemnú Pretty Woman?… Tak na ňu zabudnite!

Peter Bogdanovich, režisér dvakrát nominovaný na Oscara a tiež na Zlatý Glóbus, sa vracia k réžii celovečerného filmu po štrnástich rokoch. Vo filme To dievča musíš milovať prináša žáner romantickej komédie v štýle zlatej éry Hollywoodu postavenej na slovných prestrelkách s kadenciou guľometu a na reťazení bláznivých situácií. Tak ako vo svojej slávnej komédii A čo ďalej, doktor? z roku 1972 s Barbrou Streisand.

Vďaka spomínanej komédii A čo ďalej, doktor?, ktorú miluje Jennifer Aniston, sa herečka zapojila do nového filmu. Najprv mala hrať rolu manželky hlavného hrdinu, no nakoniec režiséra presvedčila, že sa jej viac bude hodiť postava terapeutky. Navyše sa výrazne podieľala i na obsadení ďalších hlavných predstaviteľov: do filmu odporúčila najprv Kathryn Hahn práve pre úlohu manželky a neskôr i Willa Forthe pre postavu svojho filmového snúbenca.

Nový film Bláznivá komédia s názvom To dievča musíš milovať - obr.2
zdroj: Bonton Film

Jennifer Aniston bola ale pri obsadzovaní v poradí až druhá. Prvým režisérovým spojencom bol Owen Wilson. Peter Bogdanovich napísal tento scenár s jeho dnes už bývalou manželkou Louise Stratten pred pätnástimi rokmi. No až po niekoľkých rokoch, keď spolu u Wilsona doma strávili noc sledovním seriálov Breaking Bad (česky Perníkový táta) a Mad Man, sa rozhodli ho spolu oživiť. Owen Wilson bol tak prvým obsadeným hercom, no pod podmienkou, že jeho postava bude menej groteskná. Groteska v senári bola totiž pôvodne určená pre Johna Rittera, ktorý ale tragicky zahynul.

Nový film Bláznivá komédia s názvom To dievča musíš milovať - obr.
zdroj: Bonton Film

„Owen má v sebe niečo, že jeho postavu máte radi, napriek tomu, že podvádza svoju manželku a prostitútku si objednáva telefónom, zatiaľčo na druhej linke čakajú jeho deti,“ opisuje Bogdanovich. Ešte väčšiu chválu ale režisér vzniesol na margo Imogen Poots, ktorá sa chopila hlavnej úlohy.

„Je naozaj veľmi dobrá. Je veľmi, veľmi, veľmi dobrá. A je veľmi originálna. Je iba sama sebou, nikomu sa nepodobá. Je svojrázna a to bez toho, aby sa za každú cenu snažila byť osobitnou či svojráznou. Veríte jej momenty, keď je hviezdou i tie, kde je prostitútkou,“ dodáva.

Nový film Bláznivá komédia s názvom To dievča musíš milovať - obr.4
zdroj: Bonton Film

Peter Bogdanovich je Hollywoodská legenda, ktorá má v zásobe nielen príhody s Orsonom Wellesom alebo Frankom Caprom, ale ktorú obdivujú aj súčasní hýbatelia filmu. Wes Anderson, režisér Grandhotelu Budapešť, sa stal jedným z producentov filmu To dievča musíš milovať a Quentin Tarantino nabehol na pľac, keď bolo treba.

„Quentin poznal scenár už dlho a vždy sa mu páčil. Takže keď sme nakoniec natáčali, zavolal som mu. Povedal, že by si malú rolu rád zahral, že byť v novom Bogdanovichovom filme bude vzrušujúce. Že to bude zábava. Tak som mu povedal, či môže prísť hneď pozajtra,“ smeje sa režisér.

[message_box title=“Vizitka filmu:“ color=“red“]
Nový film Bláznivá komédia s názvom To dievča musíš milovať - plagatTo dievča musíš milovať
( She´s funny that way )

USA – 2015;
Dĺžka: 93 minút
premiéra: 7. mája 2015

Réžia: Peter Bogdanovich
Herecké obsadenie: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Imogen Poots, Will Forte, Kathryn Hahn, Rhys Ifans, Cybill Shepherd

Odporúčaná prístupnosť: nevhodný pre vekovú kategóriu do 12 rokov
žáner: komédia
farebný, české titulky[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu