V auguste bude v kinách uvedený nový film režiséra Woodyho Allena – Kúzlo mesačného svitu/Magic in the Moonlight. Len trailer k filmu si za 7 týždňov pozrelo už cez 700 tisíc divákov!

Príbeh zasadený do 20-tych rokov na honosnej riviére na juhu Francúzska, “Kúzlo mesačného svitu” od Woodyho Allena je romantickou komédiou o majstrovi kúzelníkovi (Colin Firth), ktorý sa snaží označiť psychické médium (Emma Stone) za podvrh.

 

Čínsky mág Wei Ling Soo je najoslavovanejším kúzelníkom svojej doby, ale len málokto vie, že v skutočnosti ide o Stanleyho Crawforda (Firth), mrzutého a arogantného Angličana s nekonečne vysokou mienkou o sebe samom a averziou na falošné tvrdenia spiritualistov, ktorí si myslia, že dokážu predvádzať skutočné čary.

Presvedčený dlhoročných priateľom, Howardom Burkanom (Simon McBurney), sa Stanley vydáva na misiu do Côte d’Azur, sídla rodiny Catledgerovcov, aby odhalil zvodnú mladú jasnovidku Sophie Baker (Stone), ako podvodníčku.

Už od svojho prvého stretnutia so Sophie ju Stanley odmieta ako nevýznamného drobca, ktorého dokáže bez problémov spochybniť, vysmievajúc sa z dôverčivosti celej rodiny. Avšak na jeho veľké prekvapenie a sklamanie, Sophie dosahuje viaceré úspechy v čítaní mysle a ďalšie nadprirodzené počiny, ktoré sa vymykajú všetkým racionálnym vysvetleniam.

Onedlho sa Stanley prizná svojej milovanej tete Vanesse (Eileen Atkins), že začal premýšľať, či Sophieine schopnosti môžu byť naozaj skutočné. Ak by to bola pravda, Stanley si uvedomí, že všetko by mohlo byť možné a celý jeho systém viery by sa zrútil. To, čo nasleduje, je séria udalostí, ktoré sú čarovné v každom význame tohto slova a nakoniec najväčším trikom, ktorý “Kúzlo mesačného svitu” predvedie, je ten, ktorý nás všetkých poblázni.

[message_box title=“Vizitka filmu“ color=“red“]Premiéra:  14. augusta 2014
Originálny názov: Magic in the Moonlight
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2014
Žáner: romantická komédia
Dĺžka: 109 min.
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť:
Formát: 2D
Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS

Réžia: Woody Allen
Scenár: Woody Allen
Hrajú: Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden, Jacki Weaver, Hamish Linklater, Eileen Atkins, Erica Leerhsen, Simon McBurney, Jeremy Shamos a i.[/message_box]

Zdroj: Continental film

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu