Z Tris a Štyriho sa behom okamihu stali vydedenci podobní štvanej zveri. Nikde nie je pokoj a bezpečie, vodkyňa sekcie Informovaných ich s pomocou ozbrojenej sekcie Neohrozených neúnavne prenasleduje, je odhodlaná dostať ich za každú cenu. V kinách už od 19. marca, nielen v 2D, ale aj v 3D verzii.

V rámci prvého (otváracieho) víkendu 21.-22.3. film dosiahol na Slovensku návštevnosť 18 014 platiacich divákov. Dostal sa tak na prvé miesto aktuálneho rebríčka návštevnosti slovenských kín. Rezistencia je dnes No. 1! Zároveň už za prvý víkend film predstihol svojho predchodcu, prvý diel trilógie Divergenciu, a to v jej celkovej návštevnosti na Slovensku (Divergencia dosiahla celkový počet divákov 17 450).

záber z filmu Rezistencia (autor foto: Andrew Cooper, zdroj foto: Bonton Film)

Zároveň vodkyňa sekcie necháva pochytať ďalších divergentných ľudí, ktorí do stanoveného spoločenského systému nezapadajú. Vystavuje ich krutým testom, aby odhalila vhodnú osobu, ktorá jej môže pomôcť rozlúštiť dávne tajomstvo. Tris a Štyri zisťujú, že majú viac spojencov, než sa zdalo, rozhodnú sa prestať utekať a skúsia prekvapujúci protiútok. Je to práve Tris, kto sa stane kľúčom k tajomstvu, na ktorom stoja základy sveta, v ktorom žijú. Tajomstvo minulosti aj budúcnosti.

záber z filmu Rezistencia (autor foto: Andrew Cooper, zdroj foto: Bonton Film)

Hlavná predstaviteľka Shailene Woodley prežila skvelý rok a smeruje k hviezdnej budúcnosti. Stala sa najväčšou hviezdou a najvyhľadávanejšou osobou na serveri Imdb.com, kde zosadila z piedestálu vládkyňu Jennifer Lawrence. Za Divergenciu získala cenu MTV či Teen Choice Award, spoločne s Theom Jamesem potom tiež People´s Choice Award.  Uznanie a ocenenie jej vyniesol aj romantický film Na vine sú hviezdy. CinemaCon ju vyhlásil za Ženskú hviezdu zajtrajška.

Hviezdny status získal vďaka výkonu vo filme Whiplash aj Miles Teller a Rezistencia sa môže pochváliť aj výraznou posilou z radov uznávaných hviezd. Chladnú a neľútostnú Kate Winslet doplnila v pokračovaní Naomi Watts. Na barikádach narastaujúceho konfliktu budú stáť proti sebe. Naomi Watts sa predstaví v role Evelyn – vodkyne outsiderov, ktorí nepatria do žiadnej z frakcií a žijú ako zbedačení „podľudia“ v rozbúranej časti Chicaga.

záber z filmu Rezistencia (autor foto: Andrew Cooper, zdroj foto: Bonton Film)

Po úvodnej časti Divergencia sa v jasne vytýčenom a zaujímavo nastolenom svete rozohráva veľkolepé akčné divadlo. Znalcov predlohy prekvapia nové postavy, ktoré sa v knižnej predlohe nevyskytujú. Fanúšičky série Divergencia by nemali nechať chladnými správy o milostnom trojuholníku okolo Tris. Rezistencia bude uvedená nielen v 2D ale aj v 3D verzii.

záber z filmu Rezistencia (autor foto: Andrew Cooper, zdroj foto: Bonton Film)

[message_box title=“Vizitka filmu:“ color=“red“]

Nový film v kinách Rezistencia, pokračovanie série Divergencia od režiséra Roberta Schwentkeho - plagatRezistencia
Pokračovanie série Divergencia
(Insurgent)
USA / 2015
Premiéra: 19. marec 2015
Réžia: Robert Schwentke
Hrajú: Shailene Woodley, Theo James, Držiteľka Ceny Akadémie® Octavia Spencer, Jai Courtney, Zoe Kravitz, Miles Teller, Ansel Elgort, Maggie Q, Suki WaterhouseE, Naomi Watts, Držiteľka Ceny Akadémie® Kate Winslet

Pokračovanie filmovej série Divergencia s názvom REZISTENCIA je po úspechu prvého dielu očividne veľkolepejšia a výpravnejšia, nechýba jej veľká dávka akcie a trikov. Hlavná hrdinka Tris v podaní Shailene Woodley pokračuje v boji s neľútostným systémom a tiež so svojimi vlastnými démonmi. Idylická spoločnosť žijúca v symbióze rôznych frakcií je teraz na pokraji vojny, osudy všetkých naberajú rýchly spád a každá voľba má svoje následky. Tris nie je výnimkou.

Odporúčaná prístupnosť: nevhodné pre maloletých do 12 rokov
žáner: sci-fi/fantasy/akčný/dobrodružný

2D DCP s titulkami
3D DCP s dabingom

[/message_box]

Publikované už 16. marca 2015

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu