Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy,  zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V kinách od štvrtka 29. januára.

Neodolateľne zhýralého Mortdecaia si s radosťou jemu vlastnou zahral Johnny Depp, sekundovať mu budú Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Paul Bettany, Olivia Munn či Jeff Goldblum.

 

V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom.

Pre svoju vlasť, pre kráľovnú … a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka,“ hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai.

[quote align=“center“ color=“#999999″]„Smrti sa nejako zvlášť nebojím, ale trpím ťažkou
závislosťou na živote a počul som, že abstinenčné príznaky človeka zaskočia.“
Charlie Mortdecai
[/quote]

MO_D01_00075.NEF

Nonšalantný milovník umenia, zvodca žien, občasný násilník a od prirodzenia prírody bonviván má na starosti oveľa dôležitejšie záležitosti, než sú nejaké trápne dobrodružstvá. Napriek tomu v nich dosť často uviazne. V tom filmovom nestvárnil Mortdecaia nikto menší než slávny Johnny Depp. Hviezda, ktorá sa nebojí excentrických postáv, prináša na plátno ďalšiu z nich, postavu so sebavedomím inšpektora Clouseaua, šarmom Jacka Sparrowa a prefíkanosťou Johnnyho Englisha.

MO_D04_00917.NEF

Predlohou komédie Mortdecai sa stala kultová séria humoristických kníh Kyrila Bonfiglioliho (niektoré diely – „Nemiř na mě tou věcí“ a „Pistole má přednost“ – vyšli a sú aj u nás dostupné v českom preklade a ďalšia s názvom Great Moustache Mystery vyjde v januári spoločne s filmom). Kritiky na knižné predlohy hovoria o „nevšednej zmesi vtipu a nápaditých ohavností“.

Ďalšou osobnosťou v ušľachtilom rodokmeni filmu je režisér David Koepp, jedna z opôr Hollywoodu, ktorá má za sebou až neuveriteľne hviezdnu scenáristickú minulosť: je podpísaný pod scenármi k filmom ako Muži v čiernom 3, Anjeli a démoni, Vojna svetov, Spider-Man alebo Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky.

Nový film Veľká fúzatá lúpež - Mortdecai, Charlie Mortdecai-Depp Nový film Veľká fúzatá lúpež - Mortdecai, Charlie Mortdecai-McGregor Nový film Veľká fúzatá lúpež - Mortdecai, Charlie Mortdecai-Paltrow

[message_box title=“Vizitka k filmu:“ color=“red“]

CHARLIE MORTDECAI
Mortdecai

UK – 2014
Dĺžka: 97 minút
Premiéra: 29. január 2015
Réžia: David Koepp
Hrajú: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Olivia Munn, Jeff Goldblum
Odporúčaná prístupnosť: od 12 rokov
žáner: crimi komédia
farebný, české titulky      [/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu