Nový košický večerník pod názvom „košice:dnes“ začne vychádzať od piatka 12. septembra. Piatkové vydania novín budú mať rozsah 24 strán, v ostatné pracovné dni budú mať 20 strán.

Denník bude vychádzať v tabloidnom formáte a plnofarebný, tak, aby spĺňal všetky kritéria na moderné lokálne noviny európskeho strihu, informovala spoločnosť Kratky Global: Publishing, ktorá nový titul vydáva. V distribúcii budú noviny v košických stánkoch a trafikách, predávaný bude aj cez sieť kolportérov.

„Náš tím je plný očakávaní, ako zareagujú Košičania. Dúfame, že košice:dnes prinesú do nášho mesta celkom nový vietor v podobe moderného večerníka s informáciami, ktoré sú dôležité, zaujímavé a užitočné pre všetkých Košičanov,“ povedal šéfredaktor novín Dušan Karolyi.

K členom vedenia redakcie patria aj novinári Mikuláš Jesenský či Ladislav Kerekeš. V piatok 12. septembra bude zároveň spustený aj internetový portál www.kosicednes.sk.

„Našim zámerom je postaviť moderný večerník na lokálpatriotickom základe, ktorý bude integrovať, nie rozdeľovať košickú spoločnosť a prinášať kvalitné aktuálne informácie zo života jeho čitateľov. Práve takýto formát tlačového média má podľa našich analýz v Košiciach potenciál na úspech,“ uviedla predsedníčka predstavenstva vydavateľstva Alexandra Mihók-Kvietková.

V Košiciach tak pribudne ďalší denník k dosiaľ vydávaným novinám Korzár. V minulosti v meste už vychádzal večerník, a to pod názvom Košický večer.

[message_box title=“Vizitka nového printu:“ color=“red“]
košice:dnes – nový mestský večerník
Vydavateľ: KRATKY GLOBAL: PUBLISHING
Šéfredaktor: Dušan Karolyi
Periodicita: denník / večerník
Distribúcia: Košice
Rozsah: 20-24 strán
Formát: tabloid, plnofarebný
Dostupnosť: každý pracovný deň od 13:30 hod. v najlepších stánkoch/trafikách a u kolportérov.
Cena: 0,50 Eur/ks[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu