Časy sa pohli. Dobrá hudba prestúpila z kolekcie podpultového tovaru do zbierky slovenských ohrozených druhov. Ak aj Vás občas chytá pri prelaďovaní hudobných staníc zúrivosť, skúste liečbu novým modelom rádia. Tento krát i bez odporučenia všeobecného lekára :)

Ako sa dočítate i na internetovej stránke nového hudobného rádia a informačného servera New Model Radio, prioritou dramaturgie „je poskytnúť poslucháčovi hudobnú tvorbu z celého sveta, na báze širokého spektra žánrov.“

Je to viac než potrebná rovnováha voči absolútnemu monopolu anglo – americkej, nie vždy najkvalitnejšej produkcie. Rádio vzniklo najmä z dôvodu najvážnejšieho zo všetkých dôvodov: z lásky k hudbe. Pätica hudobných „vášnivcov“  sa snaží o sprostredkovanie svojich skúseností, vedomostí a pocitov tej hŕstke jedincov, ktorí „o to“ a „za to“ stoja.

Dramaturgia denného vysielania je zostavená prevažne z nových skladieb, ale taktiež zo špeciálnych hudobných blokov, vyplnených tvorbou minulých desaťročí či večerným vysielaní, upriameným na jednotlivé hudobné štýly. Na stránke rádia sa taktiež dosýta „natankujete“ novinkami, recenziami, pozvánkami a inými dobrotami hudobného sveta.

Nový model v slovenskom éteri, to je - New Model Radio
New Model Radio je momentálne „naladiteľné“ jedine prostredníctvom Internetu, avšak do budúcnosti počíta i s možnosťou, rozšíriť svoje vysielanie cez satelit a set up boxy. Terestriálne vysielanie momentálne čaká v budúcnosti na pozícii potenciálnej cesty, ktorou sa vydať. Jedine čas ukáže akým smerom sa uberať.

Nový model v slovenskom éteri, to je - New Model Radio-RobertGregor
Róbert Gregor, šéf rádia New Model Radio

Ako vraví šéfredaktor a dramaturg New Model Radia, Róbert Gregor, rádio si stanovilo isté hranice, ktoré nemieni prekročiť.

„Chceme osloviť poslucháča, ktorý sa zaujíma o hudbu, a to nie len povrchne. Zároveň chceme osloviť aj poslucháčov, ktorým sa nepáči vysielanie komerčných rozhlasových staníc na jednej strane a na druhej strane aj Rádia_FM a vyplniť túto medzeru na našom rozhlasovom trhu. Pôjdeme vlastnou cestou, ktorú zatiaľ nebudú limitovať financie, lebo nie sme zatiaľ odkázaný na financie z externých zdrojov.“

Moderátori rádia taktiež nepatria medzi žiadnych „tovarišov“ v svojej oblasti. Róbert Gregor  pôsobil v rádiu Ragtime, Slovenskom rozhlase, Rock FM a Radiu_FM a takisto Miroslav Potoček je poslucháčom známy zo Slovenského Rozhlasu či rádia Ragtime.

Okrem „pásma“ hudobnej dramaturgie im nie je cudzia ani publicistika, DJing či samotné moderovanie hudobných relácií.

Keďže je tento projekt absolútnym „benjamínom“ na hudobnej scéne, pozornosť venuje najmä optimálnemu nastaveniu a konsolidácii vysielania. Do budúcnosti rátajú najmä so zveľaďovaním sekcie webstránky.

„Zatiaľ nám postačí, keď sa bude rozširovať poslucháčska  základňa rádia a ostatné ukáže čas.“ dodáva Róbert Gregor.

Celý rozhovor so šéfredaktorom nového rádia Robom Gregorom prinesieme v pondelok 15.9. v rubrike Interview > TU. Vyspovedal ho šéfredaktor nášho portálu Marián Luha.

Lucia Juríková

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu