Ako sme vás informovali  portál Postoy.sk už vo februári ohlásil štart nového onlinového konzervatívneho denníka, ktorý má fungovať na doméne pod názvom konzervativnydennik.sk. Do jeho redakcie pribudli noví ľudia. Naplno začne fungovať v septembri.

Vznik nového konzervatívneho denníka trval dlhšie, ako sme predpokladali. Predbehli ho aj ľudia okolo Milana Krajniaka, keď marketingovo využili „konzervatívny boom“ a založili si 15. apríla 2015 svoj Konzervatívny výber > pozri

Naopak Konzervatívny denník redakcie postoy.sk sa ešte len presťahoval do nových priestorov redakcie na Pražskej ulici 11 v Bratislave a aktuálne vedie rokovania so spravodajskými agentúrami a fotobankami. Dolaďuje personálne otázky a venuje sa tvorbe nového obsahu, teda rieši všetko to čo je potrebné pre vznik nového média.

„Ďalšie prekvapenia ešte chystáme. Držte nám palce, myslíme to vážne a bez vás to nepôjde, “ uvádza redakcia vznikajúceho Konzervatívneho denníka a vyzýva čitateľov na svojej stránke  k materiálnej podpore.

Dizajn Postoy.sk sa zmenil a web sa posilnil aj obsahovo, keď počet publikovaných článkov sa zvýšil viac ako dvojnásobne.

Od ohlásenia štartu vo februári sa im do dnešného dňa podarilo vyzbierať už viac ako 76 tisíc eur, čiže im chýba už iba zlomok sumy, ktorú ohlásili ako potrebnú na svoj štart.

Redakciu už posilnili novinári Jozef Majchrák, Jaro Daniška, Martin Hanus, Paľo Rábara, Imro Gazda a Lukáš Obšitník. Medzi nimi bol pôvodne aj Peter Kremský, ktorý odišiel z denníka SME, no v súčasnosti už medzi členmi redakcie vznikajúceho Konzervatívneho denníka nefiguruje.

Údajným dôvodom odchodu zo SME bolo to, že Petr Kremský sa angažoval v projekte Aliancie za rodinu, kde pôsobil ako jej hovorca. V súčasnosti je už ale aj to minulosť, keďže je v Podnikateľskej aliancii Slovenska, ako jej projektový manažér.

Ako som už písal nepredpokladám, že Postoy.sk sa vzdá úplne svojej korporátnej identity a zmení sa na Konzervatívny denník.

Skôr sa dá predpokladať scenár akéhosi postupného zlúčenia a fungovania pod názvom Konzervatívny denník Postoy.sk, dokazuje to aj udelenie ochrannej známky Úradom priemyselného vlastníctva > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu