„Minulosť ťa dobehne.“ Tak znie claim novej rodinnej ságy Divoké kone (pôvodný názov Rok koňa), ktorú začne televízia JOJ vysielať už na začiatku nového roka. Diváci sa už teraz môžu tešiť na pútavý dej, skvelých hercov, nádherné kone a epické prostredie slovenskej prírody, v ktorej sa seriál nakrúca.

Televízia predstavila svoj najnovší projekt – rodinnú ságu Divoké kone, ktorá má byť vizuálne najkrajším a realizačne najvýpravnejším seriálom, aký sa na slovenskom televíznom trhu doteraz vysielal. TV JOJ ho zaradí do svojho vysielania už v pondelok 5. januára 2015.

Anotácia:

Nová rodinná sága televízie JOJ je vizuálne najkrajším a realizačne najvýpravnejším seriálom, aký sa na slovenskom televíznom trhu doteraz vysielal. Zárukou jeho úspechu je tvorivý tím na čele s Danicou Halákovou, Paľom Polnerom a Braňom Mišíkom. Ich najnovšie dielo Divoké kone si nepochybne získa srdcia slovenských divákov.

Ústredný romantický a zároveň dobrodružný námet seriálu odhaľuje príbeh, ktorý sa odohráva  v malebnom prostredí rozsiahleho statku uprostred Malých Karpát. Chov koní v deji symbolizuje lásku  k prírode a harmonické spolužitie s ňou. Na druhej strane stojí moc konzumného bohatstva, korupcie  a malých aj veľkých zločinov.

Epické obrazy prírody, emotívny dej v podaní špičkových hercov a dynamické zábery na umenie kaskadérov – profesionálov, ktorí to s koňmi naozaj vedia… To všetko dotvára výpravnosť seriálu,  ktorú potvrdzuje aj lokácia nakrúcania prevažne v exteriéroch.

Kone sú živou a dynamickou súčasťou príbehu, nie len jeho kulisou. Diváci tak budú sledovať skutočný život na rušnom statku, každodennú starostlivosť o kone, ich náročné trénovanie či pozoruhodné liečenie.

 

„Moje očakávania sú jednoznačné – chceme, aby sa seriál ľuďom páčil. Prinesieme na obrazovky znova niečo nové, čo je o level lepšie, väčšie, krajšie a slovenskejšie ako doterajšie projekty. Som rada, že mi televízia JOJ umožnila pracovať so skvelým tímom a že môžem priniesť ľuďom seriál, aký som vždy túžila robiť. Kone sú celý môj život srdcová záležitosť, mám aj svoje vlastné. Koňmi som „nakazila“ už veľa ľudí a verím, že aj vďaka ságe Divoké kone ich nakazím ešte viac,“ teší sa Danica Haláková, kreatívna producentka seriálu.

„Na blížiaci sa rok 2015 sa v JOJ Group tešíme najmä preto, že prinesieme divákom novú, atraktívnu a kvalitnú programovú ponuku. Prvou z noviniek bude rodinný seriál Divoké kone, ktorý je robený nielen s profesionálnym prístupom, ale aj so srdcom a je to na ňom vidieť,“ hovorí generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

 

Výnimočné lokácie, profesionálni kaskadéri a špeciálne cvičené kone

Seriál Divoké kone sa začal nakrúcať už v júni 2014. V týchto dňoch majú tvorcovia za sebou približne 120 filmových dní v špeciálne vyberaných lokáciách, v jazdeckej škole, na statku v Miloslavove, v nádherných prírodných exteriéroch, aj v očarujúcom prostredí malebného mlyna v Malých Karpatoch. Filmovacie štúdio s interiérmi je postavené v Bratislave.

Nový seriál Divoké kone docvála na obrazovky TV JOJ už čoskoro - obr.2

Nová rodinná sága Divoké kone si nepochybne získa srdcia slovenských divákov vďaka svojmu pútavému príbehu, ohromujúcej výprave, vizuálnej dynamike a pestrosti postáv zo života, ktoré stvárňujú tí najlepší slovenskí herci. Medzi nich jednoznačne patria také osobnosti ako Leopold Haverl, Ivan Romančík, Anna Javorková, Marián Slovák, Eva Landlová, Pavel Višňovský, Ivan Tuli Vojtek, Juraj Kemka, Alena Ďuránová, Róbert Halák, Marko Igonda či Lujza Garajová Schrameková.

Nový seriál Divoké kone docvála na obrazovky TV JOJ už čoskoro - obr.1

 

Kone sú živou a dynamickou súčasťou príbehu, nielen jeho kulisou. Vzhľadom na náročnosť mnohých epických záberov, v ktorých postavy jazdia na koňoch, využívajú tvorcovia počas nakrúcania umenie profesionálnych dablérov – kaskadérov. Seriálové kone zo stajne Moniky Fišerovej sú špeciálne trénované na prácu pred kamerou, spolupracovali už na mnohých domácich, ale aj zahraničných produkciách a filmových projektoch.

Hudba takisto umocňuje všetky emócie a príbehy seriálových hrdinov. Ústrednú skladbu seriálu, ktorú naspievali Mária Čírová a Peter Bažík, zložil a nahral producent Tomi Popovič.

 

Promo tour v troch slovenských mestách

Televízia JOJ v týchto dňoch spustila v rámci podpory svojho nového projektu Divoké kone aj promo tour po Slovensku. Herci so štábom a seriálovými koňmi zavítajú na historické námestia Skalice, Trnavy a Banskej Bystrice. V období očakávania najkrajších sviatkov v roku prinesú ľuďom do každého mesta srdečné želanie šťastia, ktoré od vekov symbolizujú práve kone a ich podkovičky.

O čom všetkom sa dozviete v novom romantickom seriáli „Divoké kone“:

  • Čím všetkým budú musieť Hana a Adam prejsť, aby mohli naplno prežívať svoju lásku?
  • Čoho všetkého je schopný Osvald a jeho bezohľadná vnučka Simona, aby zachránili svoj majetok?
  • Nechá sa Adam zmanipulovať svojím starým otcom, alebo mu láska pomôže prebudiť vo svojom vnútri čestnosť?
  • Stretne Albert po rokoch svoju starú lásku Margarétu?
  • Dokážu sa mladá Hana s Adamom vzoprieť intrigám a postaviť sa mafiánskym praktikám panujúcim v konskom biznise?
  • Čo všetko dokážu urobiť peniaze a moc s ľuďmi a koľko sily im dáva láska?
Nový seriál Divoké kone docvála na obrazovky TV JOJ už čoskoro - obr.3
HANA (23) – Monika Šagátová Neskrotná, výbušná a živelná kráska, študentka veteriny, alternatívna terapeutka a kaskadérka na koňoch. Je prostoreká, k ľuďom priama a otvorená, mužov dráždi svojim prirodzeným temperamentom a dobrodružným espritom. Práve jej príbeh bude nielen o láske k Adamovi, ale aj o odhaľovaní dávnych tajomstiev rodiny jej babky Terezy. ADAM ZÁVODSKÝ (30) – Ján Dobrík Nezrelý dobrodruh, povolaním pilot, ktorý miluje stroje, najmä lietadlá. Z nezodpovedného a povýšeneckého ľahtikára sa po stretnutí s Hanou postupne stáva zrelý uvážlivý muž s dobrým charakterom a pevnými postojmi. Vie byť zdravo emotívny a nespravodlivosť pociťuje až bytostne. Jeho úlohou bude rozpliesť rodinné tajomstvá a zachovať sa ako zrelý dospelý chlap.

 

Príbeh:

Utajený zločin z konca druhej svetovej vojny sa odohráva v pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodskych a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov – Holzmannovcov. Jeho postupné odhaľovanie tvorí spolu s láskou dvoch mladých atraktívnych hrdinov hlavnú dramatickú os príbehu.

Odtajnenie prichádza až po rokoch a to vďaka spoločnej lovestory vnuka majiteľa statku Adama Závodského a krásnej Hany.

Korene súčasného príbehu sú ukryté hlboko v temných vodách minulosti, pričom práve toto dávne tajomstvo je hlavným zdrojom emócií a zároveň hnacím motorom celého príbehu.

Príbeh zároveň odzrkadľuje slovenskú realitu, v ktorej nevládne spravodlivosť, ale moc peňazí a korupcia. Vinníci sú na vysokých pozíciách a chudáci sa spravodlivosti väčšinou nedovolajú.

Humor však v príbehu nechýba, je jeho korením, osviežením príbehu o láske, ktorú sa podarí naplniť až po niekoľkých generáciách.

Zaujímavosti z natáčania:

Prvá klapka seriálu padla 27. júna 2014 v jazdeckej škole a prvý deň natáčania sa odohrával tiež  v exteriéroch na statku v Miloslavove.

V týchto dňoch majú tvorcovia za sebou už 120 filmových dní.

Seriál sa nakrúca nielen v Miloslavove, ale aj na ďalších statkoch, pasienkoch a v očarujúcom prostredí malebného mlyna. Tieto lokácie sú špeciálne vyberané tak, aby boli pre divákov vizuálne atraktívne a zároveň aby neboli ďaleko od Bratislavy, kde je postavené filmovacie štúdio.

Kone účinkujúce v seriáli sú špeciálne trénované na prácu pred kamerou, doteraz boli súčasťou mnohých domácich, ale aj zahraničných produkcií a filmových projektov. Na svojich chrbtoch niesli aj takých svetoznámych hercov, akými sú napríklad Franco Nero, Heath Ledger či Dennis Quaid

Predstavitelia hlavných hrdinov príbehu Monika Šagátová (Hana) a Ján Dobrík (Adam) museli ešte pred začiatkom nakrúcania absolvovať školu jazdenia na koni, pričom Monika sa s koňmi kamarátila už  od detstva a Janko bol úplný začiatočník.

Neoddeliteľnou súčasťou seriálu je aj umenie profesionálnych dablérov – kaskadérov pre hlavných hrdinov Hanu a Adama. Kone Fargo a Kométa majú tiež svojich dablérov, pretože nie každý kôň dokáže urobiť presne to, čo je napísané v scenári.

Herci sa počas nakrúcania náročných scén nevyhli zraneniam či chorobám. Hneď v prvých dňoch na pľaci spadol kôň spolu s Jánom Dobríkom, ktorý na ňom jazdil. Hrozivo vyzerajúci pád sa skončil zranením ramena a herec nosil dlhší čas ortézu. Hlavnú hrdinku Moniku Šagátovú pri nakrúcaní nebezpečnej scény kôň kopol, našťastie sa jej však nič vážne nestalo.

Nový seriál Divoké kone docvála na obrazovky TV JOJ už čoskoro - obr.4

REKLAMAadv.:

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu