autor foto: Zuzana Gucmanova, zdroj: RTVS

Hniezdo, pôvodný seriál z produkcie RTVS, sa stal najsledovanejšou nespravodajskou reláciou nedele 12. januára.

Prvú časť dvanásťdielneho seriálu si pozrelo takmer pol milióna divákov. Po Tajných životoch je to najúspešnejší seriálový štart seriálu produkcie RTVS.

V čase vysielania úvodnej časti seriálu Hniezdo bola Jednotka najsledovanejšou televíziou na slovenskou trhu. Seriál si pozrelo 470 tisíc divákov a Jednotka dosiahla v cieľovej skupine 12+ podiel na trhu 19,8 %.

Hniezdo, seriál s kriminálnou zápletkou, je odvážnou a emotívnou sondou do života troch manželských párov žijúcich v malom meste.

Ich životy, ktoré sa vzájomne prepletajú, ovplyvňuje bezbranný novorodenec. V hlavných úlohách seriálu sa predstavili Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Andrea Karnasová, Marek Geišberg, Zuzana Šebová či Pavol Višnovský a Zuzana Frenglová, režisérom Hniezda je Braňo Mišík.

Ich príbeh bude na obrazovkách Jednotky pokračovať v nedeľu 19. januára o 20:30.

O seriáli Hniezdo:

Pôvodný dvanásťdielny dramatický seriál Hniezdo z produkcie RTVS, má ambíciu byť sondou do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú.

Ústredný príbeh protagonistky, vzornej manželky a matky dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode je hlavne príbehom o rodine. Dotýka sa však všetkých medziľudských vzťahov a problémov.

Dej sa odohráva na malom meste, v priebehu dvoch mesiacov. Rozvíja niekoľko zdanlivo samostatných príbehov, ktoré sa však prepletajú a dramaticky ovplyvňujú. Navzájom ich spája malý bezbranný novorodenec.

Sú to príbehy všetkých tých, ktorí sa nejakým spôsobom zapísali, alebo sa zapíšu do jeho osobnej histórie. Rodinné linky sú úzko späté s kriminálnou linkou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov.

Seriál Hniezdo je určený rovnako mužom aj ženám a okrem partnerských vzťahov, rieši aj ekonomické a sociálne problémy menších podnikateľov.

Zdroj pre dáta sledovanosti: PMT/Kantar Slovakia

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu