foto: HBO

Držiteľ nominácie na Oscara Luca Guadagnino (Daj mi tvoje meno, Suspiria,..) prvýkrát vstupuje na pole televíznej tvorby, kam vnáša svoj jedinečný kinematografický štýl prostredníctvom seriálu Sme akí sme, uvedenom exkluzívne na HBO.

Príbeh dvoch detí, žijúcich na americkej vojenskej základni v Taliansku, sa zaoberá priateľstvom, prvými láskami, identitou a všetkými chaotickými radosťami a strasťami, ktoré dospievanie ponúka.

Príbeh, ktorý by sa mohol stať kdekoľvek na svete, sa v tomto prípade odohráva na malom kúsku Ameriky v Taliansku. Seriál Sme akí sme bude exkluzívne uvedený 15. septembra na HBO a HBO GO.

Luca Guadagnino je režisér, scenárista a producent známy svojím vizuálne strhujúcom štýlom a sugestívnymi psychologickými portrétmi. Jeho filmy „Moje meno je Láska“ a „Oslnení slnkom“ dostali nominácie na Oscara, Zlatý glóbus i BAFTA.

Na Oscara a BAFTA nominovaná snímka „Daj mi tvoje meno“ sa stala komerčným hitom a jeho film „Suspiria“ sa stal kultom.

V seriáli Sme akí sme hrajú: Chloë Sevigny, Jack Dylan Grazer, Alice Braga, Jordan Kristine Seamón, Spence Moore II, Kid Cudi, Faith Alabi, Francesca Scorsese, Ben Taylor, Corey Knight, Tom Mercier a Sebastiano Pigazzi.

Jack Dylan Grazer hrá hanblivého štrnásťročného introverta Frasera, ktorý sa z New Yorku presťahuje na vojenskú základňu so svojimi matkami – Sarah (Chloë Sevigny) a Maggie (Alice Braga), ktoré sú obe členkami americkej armády.

Tom Mercier (Jonathan) hrá asistenta Sarah. Jordan Kristine Seamón stvárňuje drzú a sebavedomú Caitlin, ktorá na základni so svojou rodinou žije už niekoľko rokov a hovorí po taliansky.

V porovnaní so starším bratom Dannym (Spence Moore II) má Caitlin oveľa bližší vzťah s otcom Richardom (Kid Cudi), zatiaľ čo s matkou Jenny (Faith Alabi) nehovorí.

Caitlin je vodcom party, do ktorej patrí aj Britney (Francesca Scorsese), extrovertná, vtipná, sexuálne neviazaná dievčina, veselý dvadsaťročný vojak Craig (Corey Knight), Sam (Ben Taylor), Caitlinin majetnícky priateľ, Craigov mladší brat Enrico (Sebastiano Pigazzi), osemnásťročný teenager z Veneta, ktorý má slabosť pre Britney, a Talianka Valentina (Beatrice Barichella).

Koprodukcia HBO-Sky, kreatívny producent, scenárista a producent: Luca Guadagnino, producenti: Lorenzo Mieli za The Apartment a Mario Gianani za Wildside, ktoré patria do skupiny Fremantle, Small Forward, Elena Recchia, Nick Hall, Sean Conway a Francesco Melzi d’Eril scenár: Paolo Giordano a Francesca Manieri spolu s Guadagninem, medzinárodný distribútor je spoločnosť Fremantle.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu