Za projektom je vyštudovaná žurnalistka, Slovenka s alžírskymi koreňmi Lujza Olsen, ktorá sa rozhodla pustiť do podnikania v oblasti eLearningu. Cez svoj koníček, ktorým sú cudzie jazyky a cestovanie sa dostala až k učeniu na diaľku.

„Mala som žiačku, ktorá bývala v Londýne a hodiny sme mali cez Skype. Zdalo sa mi to veľmi praktické, a tak som sa pustila do hľadania stránok, ktoré by takéto služby poskytovali u nás. Nič som nenašla, ale v Amerike a Británii už podobné služby boli, len našinec by na ich využitie najprv musel vedieť po anglicky. To sa mi už až tak praktické nezdalo, a tak vznikol nápad s Pyjamas Academy, “ povedala Lujza Olsen, autorka projektu.

Cieľom platformy „Pyžamovej akadémie“ je spojiť učiteľov a študentov, ktorí chcú získať poznatky prostredníctvom eLearningu. Na stránke akadémie si vytvoria svoj profil. Študenti budú mať možnosť hodnotiť učiteľov formou bodov. Cenu za výučbu si určuje učiteľ sám. Vyučovať môže ktokoľvek, komu nechýba záujem a prvotné skúsenosti.

Platforma Pyjamas Academy ponúka moderné prvky, ako sú virtuálna tabuľa, obrazový a zvukový prenos, či zdieľanie obrazovky a možnosť učiť viac študentov súčasne.

„Cieľom je vytvoriť stránku, kde sa ľudia navzájom nájdu a budú si môcť odovzdávať vedomosti. Veľa ľudí tiež už dnes nechce a ani nie je viazaných na jedno miesto. Cestujú, sťahujú sa, sú v pohybe a pre takýchto ľudí je ťažké viazať sa na kurz na jednom mieste. Sú tu aj menšie skupinky ľudí, ktorí bývajú v zahraničí a potrebujú pre deti slovenských či českých učiteľov alebo bývajú na odľahlejšom mieste a z rôznych dôvodov nemôžu nikam chodiť, “ povedala Lujza Olsen.

Stránka Pyjamasacademy.sk zatiaľ funguje v beta verzii a registrovať sa môžu len učitelia, ale študentom bude sprístupnená už v januári 2016.

Autorom loga Pyjamas Academy je Alex Mravčák:

logo Pyjamas Academy

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu