foto: Terno

Na trh prichádza KRAJ – nový koncept slovenského moderného maloobchodu. Pilotná predajňa sa pre zákazníkov otvorila v piatok 2. marca na ulici J. Kostru v Devínskej Novej Vsi v Bratislave. Ako prvá na Slovensku ponúkne pod jednou strechou bežné potraviny v spojení s výrobkami od regionálnych dodávateľov a zdravým sortimentom za primerané ceny.

„Spoločnosť Terno uvádza na trh nový koncept predajní s názvom KRAJ, ktorý odráža trendy na slovenskom aj svetovom trhu. Zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú kvalitné potraviny, ktorých pôvod a zloženie si vedia overiť,“ hovorí Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti TERNO.

„KRAJ poskytne komplexný nákup pod jednou strechou pre celú rodinu a za primerané ceny,“ hovorí Zuzana Cseriová, výkonná riaditeľka spoločnosti TERNO. „Ako prvý reťazec na Slovensku ponúkne zákazníkom bežné potraviny vrátane potravín od veľkých výrobcov zo Slovenska, ďalej výrobky menších regionálnych dodávateľov, ako aj najširší výber špeciálneho zdravého sortimentu − bio, dia, vegetariánskeho, vegánskeho, eko, či výrobky pre čoraz väčší počet zákazníkov s potravinovou intoleranciou − bez lepku, bez laktózy,“ dodáva.

Spotrebitelia na Slovensku veria, že pri produktoch zo slovenských fariem a od malých výrobcov nájdu spojenie kvality a dôveryhodnosti pôvodu. „Aj na tomto základe sme postavili nový koncept KRAJ. Ako slovenský reťazec sa otvorene hlásime k podpore regionálnych slovenských dodávateľov,“ hovorí ďalej Zuzana Cseriová a dodáva, že na výber domácich producentov potravín sa kladie v rámci konceptu veľký dôraz. „Predajňa KRAJ v Devínskej Novej Vsi zákazníkom ponúkne až 675 rôznych výrobkov od slovenských regionálnych dodávateľov.“

Nový koncept pre potreby trhu

Za konceptom stojí tím odborníkov, ktorí pri jeho vývoji vychádzali z aktuálnych trendov v nakupovaní a zo zákazníckych potrieb.

Rozsiahly prieskum realizovaný na začiatku prípravy nového konceptu ukázal, že súčasný retail dostatočne nenapĺňa potreby všetkých zákazníkov, najmä v skupine matiek a tiež v segmente mladých progresívnych ľudí s vyššími nárokmi na kvalitu stravovania.

Pre tieto skupiny je kľúčová poctivosť potravín, očakávajú kvalitu bez kompromisov, dôstojný a transparentný prístup k informáciám o produktoch.

Zážitok z nakupovania v KRAJ-i dotvára okrem tradičného samoobslužného a pultového predaja aj moderný hravý dizajn. Farebnosť loga − žltá, modrá a zelená farba − demonštruje orientáciu na prírodu a zdravý životný štýl.

„Používa symboliku slnka, ktoré vnáša radosť a energiu; vajíčka ako symbolu základnej poctivej suroviny a nového života; Tatier ako prirodzeného a majestátneho symbolu Slovensk; a slovenských polí – bohatých na čerstvú a kvalitnú úrodu,“ objasňuje Marek Koštrna, marketingový manažér spoločnosti Terno.

Nová potravinová sieť KRAJ poskytne zákazníkom kvalitnú starostlivosť, čo kladie väčšie nároky aj na zamestnancov. Tomu zodpovedá aj vyššie mzdové ohodnotenie.

Zamestnancom KRAJ ponúka stabilné zamestnanie, pracovnú zmluvu na dobu neurčitú či ďalšie benefity – kvalitný zaškoľovací proces, možnosť osobnostného rozvoja a kariérneho rastu, ako aj zamestnaneckú zľavu na nákup potravín.

KRAJ čoskoro aj v ďalších častiach Bratislavy

Do modernizácie novootvorenej predajne investovalo TERNO viac ako 1,5 milióna eur. Nový koncept plánuje počas tohto roka rozšíriť v rámci Bratislavy aj mimo nej. „Otvorením predajne v Devínskej Novej Vsi naše plány nekončia,“ hovorí Z. Cseriová.

Už o pár týždňov bude otvorená aj druhá predajňa supermarketového formátu v novej Petržalskej tržnici na Bratskej ulici. „Následne sa pustíme do vytvorenia pilotnej prevádzky KRAJ v segmente malometrážnych predajní potravín,“ dodáva Z. Cseriová.

Novootvorená predajňa KRAJ v Devínskej Novej Vsi s rozlohou 1 250 m2, ktorú prevádzkuje spoločnosť TERNO real estate, ponúkne 56 pracovných miest.

Pri budove bude k dispozícii parkovisko s kapacitou 80 miest, vrátane troch parkovacích miest vyhradených pre zdravotne ťažko postihnutých. Predajňa bude otvorená denne od 6:30 do 22:00, v nedeľu do 21:00.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu