Zdroj: Prima

Nový televízny kanál českej televízie je určený primárne pre Slovenský trh. Program bude tvoriť vlastná tvorba televízie Prima. Nový kanál si bude môcť naladiť väčšina slovenských domácností s platenými TV službami. Ako media representative pre Primu Plus bude na Slovensku pôsobiť spoločnosť JOJ Group. Očakávaný podiel sledovanosti kanálu je na úrovni 2%.

„Sme veľmi radi, že sme sa na distribúcii kanálu Prima PLUS na Slovensku dohodli s významnými operátormi, ako je M7 Group, UPC BROADBAND SLOVAKIA, Slovak Telekom a ďalšími, vďaka čomu bude môcť Primu PLUS sledovať 1,4 milióna slovenských domácností s platenou televíznou službou,“ povedal Marek Singer, generálny riaditeľ FTV Prima.

Program novej televízie budú tvoriť seriály, ako V.I.P. vraždy v hlavnej úlohe so slovenskou herečkou Soňou Norisovou, či Ohnivý kuře, alebo Přístav II, zábavné šou, napríklad Show Jana Krause, alebo kulinárska a automobilové show, ako Váš Prima Receptař a Prima Autosalón, teda programy už skôr známe z televíznej obrazovky Prima.

Prečítajte si > Soňa Norisová: Všetky role, či v divadle, alebo pred kamerou vnímam jedinečne a originálne 

„Program je vyskladaný z našich osvedčených programov, ako sú napríklad seriály Ohnivý kuře, Přístav, Cesty Domů, Rodinná pouta či Vinaři. Pre divákov máme pripravený tiež nový detektívny seriál TEMNÝ KRAJ s Lukášom Vaculíkom,“ dodal Marek Singer.

Viac info o programe Prima Plus > pozri

Lukáš Vaculík, Temný kraj, Prima Plus
Lukáš Vaculík (Zdroj: Prima)

Dôvod vstupu Prima Plus na slovenský trh

„Dôvodov vstupu na slovenský trh je viac. Žiadny kanál skupiny Prima dosiaľ nebol na Slovensku šírený so súhlasom FTV Prima. Práve takýto súhlas sú poskytovatelia retransmisie povinní predkladať slovenskej Rade pre vysielanie a retransmisiu a preto sme verili, že práve ona bude takúto situáciu riešiť. Ukázalo sa žiaľ, že poskytovatelia retransmisie sú na Slovensku vynaliezaví, a tak sme boli nútení riešiť túto situáciu intenzívnejšie,“ uviedla TV Prima.

„Sami sme totiž potom vystavení riziku v súvislosti s niektorými programami, pri ktorých máme zmluvný zákaz dávať súhlas na ich retransmisiu mimo Českej republiky. Aj s ohľadom na časté divácke ohlasy, si uvedomujeme divácky záujem o naše programy na Slovensku,“ uviedla TV Prima.

„Bolo by preto veľkou škodou pripraviť tunajších divákov o programy či seriály Televízie Prima a na Slovensku vidí skupina Prima veľký potenciál možného rozvoja. To boli dôvody pre vznik kanálu Prima PLUS, ktorý bude síce najskôr tvoriť prevažne vlastná tvorba, ale do budúcnosti plánujeme aj rozvoj zahraničnej tvorby,“ uviedla TV Prima.

„Súbežne so spustením nového kanálu Prima PLUS dôjde na Slovensku k vyradeniu programu Prima. Pokiaľ niektorý z operátorov vysielanie tohto kanálu následne neukončí, bez ohľadu na zaradenie nového kanálu Prima PLUS, bude FTV Prima nútená podniknúť v tomto smere ďalšie právne kroky. Vyradenie ďalších kanálov skupiny Prima, ktoré nie sú na Slovensku šírené až v takom rozsahu, ako bol dosiaľ hlavný kanál, je v súčasnosti vecou obchodných jednaní,“ uviedla TV Prima.

Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike vysielanie piatich voľne šírených televíznych staníc. TV Prima je určená pre celú rodinu, na mladších mužov sa orientuje stanica Prima COOL, treťou je Prima LOVE zameraná na obľúbené seriály a televíznu zábavu. V portfóliu skupiny nechýba ani dokumentárny kanál Prima ZOOM. Najmladším prírastkom do televíznej rodiny je stanica Prima MAX, ktorá je zameraná na filmovú zábavu.

Skupina Prima má i online portfólio, ktoré tvorí napr. iPrima.cz, Prima COOL, Prima PLAY, Prima STYLE, Prima ŽENY, Prima FRESH.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu