Od roku 1982 skratka GTD pri značke Volkswagen reprezentuje športovú a súčasne úspornú jazdu. Po prvý raz písmená GTD teraz zdobia aj kombi Golf Variant, ktoré poháňa – rovnako ako už aj Golf GTD motor TDI s výkonom 135 kW (184 k). Nový Golf GTD Variant bude mať svetovú výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne.

Nový Volkswagen Golf GTD Variant

Aj Golf GTD Variant má najlepšie predpoklady etablovať sa ako ikonický model pre jazdy na dlhé trasy – spotreba paliva: 4,4-4,8 l/100 km (kombinovaná); emisie CO2: 115-125 g/km (kombinované).

Motor 2.0 TDI s výkonom 135 kW (184 k) a maximálnym krútiacim momentom 380 Nm sa štandardne kombinuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, na želanie sa montuje 6-stupňová prevodovka DSG s dvoma spojkami. Energický štvorvalec udeľuje športovému kompaktnému kombi zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy a maximálnu rýchlosť 231 km/h. Pri tom je Golf GTD Variant s priemernou normovanou spotrebou paliva iba 4,4 litra nafty na 100 km veľmi úsporný.

Exteriér dokumentuje športový charakter. Okrem špecifických nárazníkov GTD s trojitými horizontálnymi rebrami na bokoch a masky chladiča s voštinovou štruktúrou má Golf GTD Variant tmavo tónované zadné svetlá a rozšírené prahy karosérie. Špecifický dizajn dopĺňajú 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Curitiba“, čierne pozdĺžne lišty strešného nosiča a dvojitá chrómovaná koncovka výfuku.

Súčasťou sériového vybavenia sú aj bi-xenónové reflektory, športový podvozok so svetlou výškou zníženou o 15 mm a progresívne riadenie, ktoré umožňuje lepšiu ovládateľnosť pri dynamickej jazde a súčasne poskytuje vyšší komfort pri každodennom jazdení.

Der neue Volkswagen Golf GTD Variant

V interiéri sa dynamický štýl prejavuje športovými sedadlami potiahnutými látkou „Clark“, osvetlenými dekoračnými lištami na prahoch dverí, čiernym stropom kabíny a čiernym obložením stĺpikov karosérie. Na prístrojovom paneli, stredovej konzole a dverách sú dekoračné obklady vo vyhotovení „Checkered Black“.

Športový multifunkčný kožený volant s hliníkovým dekórom, rukoväť radiacej páky pripomínajúca golfovú loptičku a pedále z ušľachtilej ocele dodávajú interiéru osobitný športový akcent.

Na želanie môže byť Golf GTD Variant vybavený 18-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny  „Nogaro“ a poťahmi sedadiel z alcantary alebo z kože „Vienna“. Okrem toho výrobca za príplatok 965 Euro dodáva komplet Sport & Design, zahŕňajúci systém na voľbu jazdného profilu, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny „Nogaro“, červené brzdiče a stmavené sklá v zadnej časti kabíny.

Predpokladaná cena Golf Variant GTD na slovenskom trhu bude približne 28.500 Eur.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu