Spoločnosť Porsche Slovakia ako autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku uviedla na slovenský trh model radu up!, ktorý sa  koncom minulého roka začal predávať v Nemecku. Model street up! sa vyznačuje bohatým sériovým vybavením a charakteristickým vyhotovením karosérie  a interiéru.

Der neue Volkswagen street up
Nový model street up! má športový polep fóliami na karosérii – na kapote motora, streche a bokoch. Rozoznávacími prvkami od ostatných verzií je aj nápis „street“ na dverách a reflektory do hmly s chrómovanými obrubami. Okrem toho sú aj vonkajšie spätné zrkadlá lakované v kontrastnej farbe. Športový podvozok a 16-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny „upsilon“ s pneumatikami 185/50 R 16 dodávajú mestskému automobilu dynamickejšie jazdné vlastnosti.

Nový Volkswagen street up! - obr.2
V interiéri kontrastné farebné prešívanie na sedadlách, koženom poťahu volantu, rohožkách, manžete radiacej páky a páke ručnej brzdy vytvárajú športový akcent. K tomu pristupuje dizajnový komplet „Black Style“ s čiernym stropom kabíny a tmavo tónovanými zadnými oknami. Špeciálna hlavica radiacej páky v dizajne „street“, osobitný dekoračný prvok na volante a hliníkové dekoračné lišty na prahoch karosérie s nápisom up! ďalej osviežujú interiér.

Model sa dá objednať v štyroch farbách karosérie – bielej pure, striebornej metalíze reflex a v dvoch lakoch s perleťovým efektom (čierna deep, biela oryx). Podľa farby karosérie sú fólie polepu a kontrastné lakovanie vonkajších spätných zrkadiel strieborné alebo čierne, pričom fólia má vždy žlté lemovanie rovnakého farebného odtieňa lemon ako farebné prešívanie v interiéri. Rozsah sériového vybavenia zodpovedá špičkovej verzii high up! a obsahuje napríklad rádio RCD 215 a klimatizáciu.

Na Slovensku sa Volkswagen street up! predáva s najvýkonnejším agregátom z ponuky – trojvalcom 1,0 litra s výkonom 55 kW (75 k) s kompletom technických prvkov na zníženie spotreby paliva

BlueMotionTechnology. Ako alternatíva k štandardnej 5-stupňovej manuálnej prevodovke sa dá objednať 5-stupňová automatizovaná prevodovka. Model Volkswagen street up! sa na Slovensku predáva za cenu od 11.620 EUR.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu