Ešte minulý rok odišiel z pozície generálneho riaditeľa Peter Mertus, keďže sa stal generálnym riaditeľom Mediálneho Hodingu Penta Investments. Milan Dubec (34), popri svojej funkcii výkonného riaditeľa najnavštevovanejšieho internetového portálu na Slovensku Azet.sk sa tak súčasne stáva aj novým generálnym riaditeľom vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

S vymenovaním do funkcie sa Milan Dubec stane aj minoritným akcionárom v spoločnosti  Ringier Axel Springer Slovakia, pričom jeho menšinový podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorého je zakladateľom, sa zníži. V budúcnosti sa tak Milan Dubec  stane minoritným akcionárom s rovnakým podielom v oboch spoločnostiach. Od októbra 2014 prebral spolu vedenie slovenského vydavateľského domu Ringier Springer Slovakia spolu s Martinom Mihálikom, ktorý naďalej zastáva post finančného riaditeľa.

Novým generálnym riaditeľom vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia sa stal Milan Dubec
Milan Dubec

Milan Dubec založil popredný slovenský internetový portál Azet v roku 1997. Azet je od roku 2010 súčasťou mediálnych spoločností Ringier Axel Springer, mesačne využije služby portálov viac ako 3 milióny používateľov, čo predstavuje takmer 83,2% používateľov slovenského internetu (Megapanel 12/2014).

Mark Dekan, generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG ďalej dodáva: „Multimediálny vydavateľský dom na Slovensku Ringier Axel Springer bude viesť jeden z najúspešnejších IT a digital osobností v tejto krajine. V Milanovi Dubcovi máme generálneho riaditeľa s podnikateľským duchom, ktorý zintenzívni spoluprácu medzi  Azetom a spoločnosťou Ringier Axel Springer Slovakia, prinesie do nášho podnikania v rámci slovenského trhu úplne novú úroveň digitalizácie a zabezpečí tak ziskový rast. Som veľmi rád, že s Milanom budeme pokračovať v spolupráci na našom odhodlaní pretvoriť spoločnosť Ringier Axel Springer na lídra v oblasti digitálneho publikovania na slovenskom trhu.“

[message_box title=““ color=“red“]Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny,knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu