Portál Auto.sk sa stal súčasťou online portfólia spoločnosti Fun Media ešte v júli 2016, následne prešiel redizajnom a jeho redakcii bude po novom šéfovať Michal Švančara, ktorý prišiel z portálu Auto.Sme.sk v apríli 2017. Obsah portálu budú tvoriť aj automobilové testy Rasťa Chválu z portálu Garáž.TV. Obaja motoristickí novinári predtým pôsobili v redakcii Auto.Sme.sk. Na zmeny upozornil portál  Garáž.TV.

Rasťo Chvála si svoj portál Garáž.tv založil v novembri 2015 po odchode z denníka SME, kde pôsobil desať rokov a vytvoril tam i svoje prvé automobilové video – v novembri 2005. Čítaj viac.

Po odchode Chválu zo SME, začal zhruba po ôsmich mesiacoch produkovať video content v Auto.Sme.sk Michal Švančara, ktorý bude aktuálne po odchode zo Sme.sk pôsobiť ako šéfredaktor portálu Auto.sk.

Portál Auto.sk tvorí súčasť online portfólia skupiny Fun Media. Redakčný obsah bude tvoriť okrem Michala Švančaru a Rasťa Chválu, i redaktor David „Dejvo“ Schun.

Videá Rasťa Chválu z portálu Garáž.TV budú zverejnené v premiére na Auto.sk s trojdňovým predstihom, a až následne budú zverejnené na portáli Garáž.TV.

„Súčasťou obsahu budú aj netradičné auto testy. Robiť ich budú Sajfa s Truhlíkom z Fun rádia. Predsa len motoristov okrem povinnej jazdy, ako je výkon motora zaujímajú aj iné detaily auta. Napríklad, akú zvukovú izoláciu poskytuje auto pri hlasnej hudbe či hádke, alebo koľko ľudí sa zmestí do kufra ;) ,“ doplnila pre mediawatch.dog Tatiana Pavleová-Zábojníková, PR manažérka spoločnosti Fun Media Group.

Fun rádio patrí dlhodobo medzi najnavštevovanejšie rádiové weby a akvizíciou s webmi InfoSpravy.sk, Auto.sk, F1.sk, Hokej.sk, ProFutbal.sk, či Beauty.sk sa pokúsi skupina Fun Media dosiahnuť strategickú synergiu, ktorá má potenciál zasiahnuť ešte väčšiu čitateľskú základňu. Web Funradio.sk navštívilo podľa AIMmonitora v priemere viac ako 538 tisíc* unikátnych návštevníkov za mesiac.

Získané weby v minulosti prevádzkovali spoločnosti Point Network a Benefit Trade. Služby media representative pre všetky weby bude zabezpečovať spoločnosť Radio Group.

„Kombinácia online prostredia a rádia je jedným z najefektívnejších komunikačných kanálov. Poslucháčovi, ktorý je u nás na prvom mieste, vieme teraz ponúknuť ako vo vysielaní, tak aj v našom online prostredí ešte väčšiu rôznorodosť. Veríme, že rozšírením ponuky reklamného priestoru oslovíme aj nových klientov,“ povedal v čase akvizície vtedajší generálny riaditeľ Fun rádia Patrik Ziman.

Auto.sk spustilo 5. júna oficiálne i svoju facebookovú stránku.

Konkurenciou pre portál Auto.sk budú dlhodobo najčítanejšie weby AutoBild.Cas.sk (takmer 530 tisíc*) vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia a Auto.Sme.sk (takmer 339 tisíc*) vydavateľstva Petit Press, a portál podľa nás s najkvalitnejším video contentom na slovenskom trhu – Garáž.TV/Garaz.dennikn.sk (takmer 2 tisíc*), alebo projekty, ako Autozurnal.TA3.com (takmer 28 tisíc*), Topspeed.sk (cez 150 tisíc**), či Martinzmartina.sk.

Garáž.TV (cez 25 tisíc odberateľov), Martinzmartina.sk (takmer 8 tisíc odberateľov) a Autozurnal.TA3com (takmer 13 tisíc odberateľov) majú i vlastné YouTube kanály, kde ich v priemere sleduje podstatne väčší počet divákov, ako v prípade priamych návštev na internetových stránkach ich projektov.

Portál Topspeed.sk má na YouTube cez 22 tisíc odberateľov.

*priemerný počet unikátnych čitateľov mesačne (január až máj 2017), podľa výskumu AIMmonitor združenia IAB Slovakia (RU, total)

**počet užívateľov podľa Google Analytics (v mesiacoch marec 156 332, apríl 153 767 – dáta nám poskytol Maroš Čabák z Topspeed.sk)

Pozn.: Pre porovnanie, rozdiel výsledkov štatistík návštevnosti, podľa našich skúseností, môže byť pri metodike merní v prípade AIMmonitora a  Google Analytics až – 25 až 30% v neprospech dát z GA. Metodika AIMmonitoru je presnejšia a reálnejšie odzrkadľuje čítanosť online projektov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu