Televízna časť RTVS má nového programového riaditeľa. Stal sa ním Marek Ťapák (na fotografii vľavo), ktorý na tejto pozícii vystrieda od 1. júna Tibora Búzu (vpravo). (zdroj foto: RTVS)

Televízna časť RTVS má nového programového riaditeľa. Stal sa ním Marek Ťapák, ktorý na tejto pozícii vystrieda od 1. júna Tibora Búzu.

„Marek Ťapák prichádza do RTVS ako skúsený kultúrny a mediálny profesionál s výborným prehľadom o slovenskej a európskej kultúre a s praktickými skúsenosťami z televíznej, filmovej a divadelnej tvorby mnohých druhov a žánrov. Jeho doterajší životný príbeh je dostatočnou zárukou toho, že pôvodná slovenská tvorba bude v RTVS aj naďalej absolútnou prioritou. Teším sa na plnohodnotnú a aktívnu spoluprácu,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník o novom riaditeľovi Sekcie programových služieb STV.

„Teším sa na prácu v RTVS. Výzvy sú na to, aby sa prekonávali,“ poznamenal Marek Ťapák.

Marek Ťapák (zdroj foto: RTVS)

Marek Ťapák začal svoju divadelnú hereckú kariéru na Novej scéne, kde sa stal v roku 1996 jej umeleckým šéfom, o dva roky neskôr jej riaditeľom a na tomto poste zotrval do roku 2001.

Následne ďalší rok pôsobil ako umelecký šéf SĽUK-u. Od roku 2003 robil agentážne divadlo, s ním pripravil také inscenácie ako Dokonalá svadba, Šiesti v pyžame, Piť alebo byť fit a divadelnú verziu Tanec medzi črepinami.

Najvýznamnejšie divadelné herecké úlohy stvárnil v Donovi Juanovi, alebo Láska ku geometrii, Škoda, že je pobehlica, Mámenie mysle a iné. Ako dieťa sa po prvýkrát objavil vo filme Jánošík, Živý bič, Roztrhla sa hudáčkovi struna, Lúčka, na ktorej spáva vietor, Putovanie do San Jaga.

Je známy z televíznych seriálov Povstalecká história, Alžbetin dvor, Štúrovci, filmov Návrat Jána Petru, Kým kohút nezaspieva.

Spolupracoval na televíznych projektoch Záchranári, Horúca krv, Chlapi neplačú. V júni 2012 mal premiéru jeho filmový projekt Tanec medzi črepinami.

Bol spoluautorom a režisérom dokumentu o jeho otcovi Martinovi Ťapákovi, ktorý mal premiéru vlani v októbri.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu