Peter Pellegrini v relácii O 5 minút 12 (repro foto: RTVS)

Nedeľný televízny duel Petra Pellegriniho a Andrea Kisku v O 5 minút 12 si pozrelo viac ako 600 tisíc divákov, lídrom na trhu bola Jednotka s piatou časťou seriálu Hniezdo.

Diváci sledovali vo veľkom počte aj športové prenosy, tých v 7. týždni RTVS priniesla až 31 hodín.

Diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú Jednotka vysielala v nedeľu 16. februára, sa stala najsledovanejším programom dňa na trhu mimo hlavných spravodajských relácií.

Predvolebnú diskusiu predsedu vlády a volebného lídra Smer-SD Petra Pellegriniho a Andreja Kisku, lídra strany Za ľudí sledovalo 605.000 divákov a relácia dosiahla 41,8 % podiel na trhu v cieľovej skupine 12+, čo je najvyšší výkon od júna 2010.

Pôvodný dramatický seriál RTVS režiséra Braňa Mišíka, Hniezdo, sa teší diváckemu záujmu už od prvých častí.

Po týždňovej prestávke Jednotka v nedeľu večer priniesla 5. časť a seriál si udržal pozíciu lídra v čase vysielania aj v silnej konkurencii. Hniezdo 16. februára sledovalo 513 tisíc divákov, podiel na trhu v cieľovej skupine 12+ bol 21,4 %.

RTVS v 7. týždni potešila aj športových fanúšikov, celkovo odvysielala viac ako 31 hodín športových prenosov.

Divákov najviac zaujalo zjazdové lyžovanie, v ktorom počas víkendu súťažila Petra Vlhová v obrovskom slalome a v slalome.

Najvyššiu sledovanosť dosiahlo nedeľné 2. kolo v slalome, Dvojku si počas pretekov zaplo až 613 tisíc divákov a programom bol v čase vysielania jednotkou na trhu.

Skvelé čísla malo aj sobotné 2. kolo v obrovskom slalome. Zaplo si ho 508 tisíc divákov a podiel na trhu dosiahol 30,2 % v cieľovej skupine 12+. Jednotkou na trhu bol aj ženský biatlon v piatok a sobotné preteky mužov na 10 km.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu