Slavomír Magál počas tlačovej besedy s novinármi na tému: Podozrenie zo zneužitia eurofondov v Žrebčíne Motešice. Motešice, 18. marec 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr (Zdroj: SITA)

Vysokoškolský pedagóg doc. Slavomír Magál (65) bol podľa zistení denníka SME v minulosti spolupracovníkom štátnej bezpečnosti (ŠTB) a aktuálne bol obvinený Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA), že používal neprehľadne prostriedky z fondov Európskej únie. Správu sme aktualizovali o vyjadrenie rektora, resp. právnika univerzity, kde Magál pôsobí.

Slavomír Magál je pedagóg, podpredseda správnej rady Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave a vedúci Katedry masmediálnej komunikácie. Jeho manželkou je dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie doc. Daniela Petranová (36) na tej istej univerzite.

Aktualizované:

„Dňa 2. októbra 2015 bol Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave doručený e-mail s položením zásadnej otázky  „Nevadí Vám ako rektorovi univerzity svätého Cyrila a Metoda, že jeden z jej členov, podpredseda správnej rady bol obvinený Kriminálnou agentúrou SR z nekalej činnosti?“ na ktorú by som z poverenia pána rektora rád zareagoval. Na úvod by som Vám chcel poďakovať za možnosť vyjadriť sa k článku uverejnenom na webovej stránke www.masmedialne.info, ktorý sa nepriamo dotýka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V článku sa rozoberá aktuálna problematika nášho vysokoškolského učiteľa pôsobiaceho na Fakulte masmediálnej komunikácie, konkrétne doc. PhDr. Slavomíra Magála, CSc.. Chcel by som uviesť, že pán docent je obvinený z nekalej činnosti pri svojom podnikaní (súkromnej činnosti) a nie v súvislosti s jeho pôsobením vysokoškolského pedagóga na našej univerzite. Pokiaľ by sa dopustil takejto činnosti na našej univerzite, boli by sme nútenýí prijať určité kroky, ktoré by chránili verejnoprávnu inštitúciu ako takú. Avšak o takomto obvinenýí zatiaľ nemám vedomosť. Ako verejný činiteľ Slovenskej republiky musí rektor postupovať v zmysle platných zákonov Slovenskej republiky. V zmysle § 2 ods. 4 zákona č. 301/2005 Z. z. Trestný poriadok v znení neskorších predpisov, citujem ,,Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu.“ Toto ustanovenie zakladá tzv. ,,prezumpciu neviny“. Pán docent sa preto počas celého súdneho konania považuje za nevinného, pokiaľ súd právoplatným rozsudkom nerozhodne inak, “ povedal pre Masmediálne.info JUDr. Viktor Hromada z poverenia rektora Univerztity sv. Cyrilia a Metoda v Trnave.

Urobte si úsudok sami z titulkov a článkov publikovaných o ňom:

Magál má problém: Podnikateľa obvinila polícia z podvodu

Národná kriminálna agentúra si myslí, že Slavomír Magál (65) získal od štátu dotácie na svoj projekt podvodom. Hrozí mu väzenie na 10 až 12 rokov.

Viac informácií > v Pluske

Polícia začala preverovať eurofondy pre Magála

Učiteľ a chovateľ koní Slavomír Magál postavil za európske peniaze aj penzión či prekážkovú dráhu. Národná kriminálna agentúra začala trestné konanie na základe informácií, ktoré jej poskytol niekdajší šéf Žrebčína Motešice Ivan Katrinec.

Viac informácií > v SME

Vysokoškolský učiteľ Magál najskôr režim kritizoval, potom skončil u ŠtB

Za študentskú rezolúciu po tragickej smrti Jána Palacha išiel pred súd. Slavomíra Magála neskôr evidovala ŠtB ako agenta. Záznamy o spolupráci označuje za výmysly.

Viac informácií > v SME

Magálovi vzali v Chorvátskom Grobe golf a chladničku s hnojom

Spory viedli k tomu, že obec spolu s obyvateľmi odstránili miestnemu podnikateľovi odpalisko.

Viac informácií > v SME

Návrat do reklamy neplánujem

Hoci ak by niekto nevedel nájsť vtipné a účinné kreatívne riešenie kampane, asi by som radu neodmietol, hovorí Slavomír Magál, kedysi šéf viacerých európskych pobočiek GGK, dnes majiteľ hotela Kamila a žrebčína Motešice.

Viac informácií > v Stratégie

REKLAMAadv.:

5 KOMENTÁRE

  1. Moje srdce plače, keď vidím v písomnom prejave rektora hrúbku „Avšak o takomto >>obvinený<< zatiaľ nemám vedomosť."

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu