„Podľa Flašíka je nutné zmeniť programovú štruktúru aj spôsob využívania financií, ktoré má RTVS k dispozícii.“ O post sa uchádzal už v roku 2011, no neuspel. Informáciu priniesol portál Pluska.sk.

„RTVS si zaslúži takého šéfa, ktorý jej vráti verejnoprávnosť…Televízia potrebuje vyrábať vlastné programy a relácie…Som na 90 percent rozhodnutý,“ potvrdil svoju kandidatúru Fedor Flašík pre portál Pluska.sk.

Svoju kandidatúru o kreslo šéfa RTVS zatiaľ potvrdil terajší šéf RTVS Václav Mika, ale i Jaroslav Rezník, riaditeľ tlačovej agentúry TASR a kandidatúru nevylúčila ani bývala riaditeľka televízie Markíza Zuzana Ťapáková.

Kandidáti na šéfa RTVS môžu svoje prihlášky posielať Národnej rade SR do 10. mája. Verejné vypočutie kandidátov sa uskutoční 30. mája a samotná voľba nového generálneho riaditeľa RTVS 22. júna.

Fedor Flašík bol v minulosti mediálne známy, ako spolumajiteľ reklamnej agentúry Donar, ktorá fungovala v 90-tich rokoch ako dvorná agentúra strany HZDS a získavala i štátne zákazky, napr. pre štátny Tipos. (Agentúru Donar vlastnil Flašík spolu s Martinom Glvačom, ktorý sa v roku 2012 stal ministrom obrany, počas vlády Smeru.)

V roku 1994 stál Flašík za kampaňou pre HZDS, ktorej súčasťou bola aj známa volebná pieseň Vivat Slovakia, ktorú spievali v spote spolu s Vladimírom Mečiarom členovia úzkeho vedenia HZDS.

Flašík robil kampane i pre stranu Smer, ktorú spoluzakladal. Preslávil sa výrokom, že aj z vody spraví Coca-Colu. Metaforu použil v súvislosti s politickou marketingovou komunikáciou Roberta Fica a strany Smer. Čítaj viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu