Vydavateľstvo Petit Press hľadá do redakcie denníka SME redaktorov a online editorov domáceho, zahraničného, športového, regionálneho a kultúrneho spravodajstva. Za necelý týždeň sa na osem uvoľnených pozícií inzerovaných na portáloch sme.sk a profesia.sk reagovalo vyše 360 záujemcov.

„Sme príjemne prekvapení veľkým záujmom o prácu v našich novinách. Potešilo nás, že okrem životopisov prichádzajú aj povzbudzujúce e-maily, za ktoré ďakujeme,“ uviedla Beata Balogová, nová šéfredaktorka denníka SME.

Vedenie novín skúsi využiť potenciál, ktorý sa ponúka aj na vybudovanie siete externých spolupracovníkov. Vedúce funkcie v denníku SME nebude vedenie redakcie obsadzovať prostredníctvom inzerovania týchto pracovných pozícii, ale priamym oslovením.

Beata Balogová od 1. decembra riadi denník SME ako poverená šéfredaktorka. Spolu s Petrom Šabatom, ktorý  15. decembra nastúpi na pozíciu zástupcu šéfredaktora a bude zodpovedný za domáce spravodajstvo a komentáre, nahradia bývalé vedenie denníka. To reagovalo výpoveďami na vstup finančnej skupiny Penta do vydavateľstva.

Penta ustúpila v novembri do minority a manažérsku kontrolu nad spoločnosťou má naďalej Prvá slovenská investičná skupina, majoritný akcionár vydavateľstva Petit Press a spoluzakladateľ denníka SME.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu