ilustračná foto: pixabay.com

Do jarného výberového konania, v ktorom je zaradených 20 voľných rozhlasových frekvencií, sa prihlásili desiati žiadatelia – siedmi súčasní vysielatelia a traja žiadatelia o novú licenciu na vysielanie rozhlasovej programovej služby (z tohto počtu je jeden držiteľ licencie – fyzická osoba, ktorej končí platnosť licencie a žiada o udelenie licencie už ako právnická osoba).

O dve frekvencie, na ktorých vysielala spoločnosť MAXMEDIA, s.r.o., ktorá vo februári ukončila vysielanie a požiadala Radu o odňatie licencie, prejavilo záujem viacero vysielateľov.

Medzi nimi je aj nový žiadateľ, spoločnosť MIRJAM s.r.o., ktorá chce vysielať programovú službu MIRJAM RÁDIO v maďarskom jazyku na frekvencii 98,7 MHz Nové Zámky. Spoločnosť sa uchádza aj o frekvenciu 90,5 MHz Rožňava, ktorú si nechala skoordinovať.

O väčšinu frekvencií uvoľnených po vysielateľovi Marián Dokupil – Doko Media, na vysielanie programovej služby Rádio MUZIKA sa prihlásil žiadateľ Rádio GO DeeJay s.r.o.

Konateľom spoločnosti je Marián Dokupil, ktorý chce vo vysielaní rovnakej programovej služby pokračovať ako právnická osoba. O tri uvoľnené frekvencie má záujem aj spoločnosť Rádio WOW s.r.o.

O opakovane zaradenú frekvenciu 93,9 MHz Michalovce Radu požiadal uchádzač o novú licenciu na vysielanie – POWER DEVELOPMENT s.r.o.

O novozaradené frekvencie 102,5 MHz Košice a 102,7 MHz Prešov, ktoré sú prideliteľné spoločne, o frekvenciu 107,2 MHz Trnava a o opakovane zaradenú frekvenciu 99,6 MHz Žarnovica sa neprihlásil žiadny záujemca.

O trnavskú frekvenciu malo pôvodne záujem internetové rádio Aetter, ktoré vysiela na pôde Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda. No nakoniec sa o ňu neuchádza.

„V podstate sa nič nedeje len vyslovene chceme aby univerzita vlastnila frekvenciu a bolo to tak univerzitné rádio. Univerzita nemôže vlastniť frekvenciu preto musí založiť s.r.o. A tento proces je zdĺhavý. A zákon mu vymedzuje presné kroky. Takže sme posunuli výberové na jeseň,“ uviedol pre Mediahub.sk Andrej Brník prodekan FMK.

Verejné vypočutie žiadateľov, ktoré predchádza rozhodnutiu Rady o pridelení frekvencií, sa bude konať v utorok, 21. mája 2019 od 10:00 hod v sídle Rady pre
vysielanie a retransmisiu na ulici Palisády 36 v Bratislave.

Zoznam všetkých frekvencií a žiadateľov jarného výberového konania:

Lokalita Frekvencia

(MHz)

Poznámka Žiadateľ
Novozaradené frekvencie
Humenné 95,0 Rádio Prešov s.r.o.
Košice 102,5 Prideliteľné spoločne
Prešov 102,7
Plešivec 89,6 Rozhlas a televízia Slovenska
Poprad 106,6 Rádio Prešov s.r.o.
Moldava nad Bodvou 105,8 Rozhlas a televízia Slovenska
Rožňava 90,5 MIRJAM s.r.o.
Stará Ľubovňa 97,4 Rádio Prešov s.r.o.
Staré Hory 95,2 Rádio LUMEN, spol. s.r.o.
Trnava 107,2
Opakovane zaradené frekvencie
Michalovce 93,9 POWER DEVELOPMENT, s.r.o.

Rádio Prešov s.r.o.

Žarnovica 99,6 Prideliteľné len Rádiu One
Frekvencie po spoločnosti MAXMEDIA, s.r.o.
Nové Zámky 98,7 MIRJAM s.r.o.

Rozhlas a televízia Slovenska

Rádio WOW s.r.o.

EUROPA 2, a.s.

TAM ART PRODUCTIONS, s.r.o.

Nitra 101,0   INTERSONIC RADIO VIVA s.r.o.

Rozhlas a televízia Slovenska

Frekvencie po spoločnosti Marián Dokupil – Doko Media
Púchov 88,3 Prideliteľné spoločne Rádio GO DeeJay s.r.o.

Rádio WOW s.r.o.

Dubnica nad Váhom 88,5
Trenčín 89,8 Rádio GO DeeJay s.r.o.
Trenčín 92,8 Rádio GO DeeJay s.r.o.
Bánovce nad Bebravou 96,9 Rádio GO DeeJay s.r.o.
Považská Bystrica 104,4 Rádio GO DeeJay s.r.o.

Rádio WOW s.r.o.

 

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu