Reklamný zborník a webový portál Lürzer´s Archive publikuje od roku 2004 každé dva roky 200 najlepších diel v odbore grafika. Porota zložená z odborníkov vyberá vždy v jednotlivých kategóriách najlepšie práce z celého sveta. Do výberu 200 Best Packaging Design worldwide sa tento rok prebojoval dizajn detských nápojov Jupík spoločnosti Kofola.

Do aktuálneho zborníka Lürzer´s Archive pre rok 2015 sa prihlásilo viac ako 3000 svetových dizajnových diel. Jupík z dielne slovenského štúdia vizuálnej komunikácie Pergamen zaujal porotu svojím atraktívnym vzhľadom a dostal sa do tohtoročného výberu prestížneho zborníka v kategórii Nealkoholické nápoje.

Značka Jupík sa správa veľmi podobne ako mladí spotrebitelia: je hravá, nevinná a plná života. Tak komentovali porotcovia Pentawards obaly nápojov.

„Práve tieto aspekty sa premietIi do tvorby dizajnu Jupíka,“ hovorí Alena Procházková, Senior brand manažérka Jupík. „Hravé ilustrácie detí oblečených v kostýmoch zvieratiek umožňujú deťom stotožniť sa so zábavnými a obľúbenými ovocnými príchuťami Jupík. K jednotlivým druhom nápoja sú priradené rôzne zvieratá, takže namiesto jahodového alebo malinového si deti môžu dať napríklad zajačikový alebo krokodílový Jupík,“ dodáva.

Zámer, aby sa nové obaly páčili deťom aj ich rodičom a aby svojou jednoduchosťou vyčnievali v záplave iných značiek, sa bez debaty podarilo naplniť. Zaradenie do výberu Lürzer´s Archive je ďalšie z radu ocenení, ktoré Jupík získal.

Porotcovia prestížnej dizajnérskej súťaže Pentawards ocenili obaly detských nápojov Kofola už v roku 2013, kedy získal Jupík aj cenu Red Dot Award, prezývanú dizajnérsky Oscar.

Jupík
Obal Jupík z dielne štúdia Pergamen (zdroj: PR Clinic)

Detské nápoje Jupík sú súčasťou produktového radu skupiny Kofola, kam patrí aj tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad ovocných nápojov a sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic, Citro Cola a Citronela. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy UGO.

V licencii skupina Kofola vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina a Pickwick. Vo februári 2013 sa Kofola stala výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku, v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. V minulom roku spustila predaj konceptu na výrobu značkovej domácej limonády Bublimo. Od začiatku roka 2015 Kofola distribuuje exkluzívne v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu