copywriter agentúry Zaraguza Maroš Hamorský preberá najvyššie ocenenie v kategórii Mobile v Ľubľane na Golden Drum za Kofola klávefnicu (zdroj: Zaraguza)

Agentúra Zaraguza svoj shortlist v kategórii Mobile s Fofola klávefnicou v piatok 21. októbra premenila v Ľubľane na to najvyššie ocenenie v súťaži reklamných tvorcov Golden Drum. Striebro získala agentúra Wiktor Leo Burnett za prácu Periskopy. Prvý krát sa festival konal v Portoroži už v roku 1994 a začínal ako skromný nápad. V súčasnosti je považovaný za jednu z najväčších a najdôležitejších udalostí roka v reklame.

„Žatva európskych ocenení pokračuje!“, komentovala bezprostredne po ocenení agentúra Zaraguza svoj triumf, len pred dvomi dňami získala kampaň Fofola aj zlato na Euro Effie 2016.

Agentúra zverejnila: 🏆 „Máme ZLATO z Festivalu Golden Drum v kategórii mobile za Fofola klávesnicu, ktorá mala viac než 80 000 stiahnutí! Maroš si dnes po cenu zašiel do slovinskej Ľubljany. Báli fme sa fe bude hfadať Fľufľanu, no on trafil! – feeling nadšene with Maroš Hamorský in Ljubljana, Slovenia“. (viď. foto hore)

„Fofola klávesnica pri četovaní automaticky prepisovala text do fofolštiny a umožňovala posielať zábavné emotikony a gify. Klávesnica sa krátko po vydaní sa stala najsťahovanejšou slovenskou aplikáciou v AppStore, mala viac ako 80 000 stiahnutí aplikácie pre iOS a Android,“ povedal pre MediaWatch.Dog Michal Pastier, Kreatívny riaditeľ a spolumajiteľ reklamnej agentúry Zaraguza, pri príležitosti zisku shortlistu v kreatívnej súťaži PIAF.

Vizitka kampane:

Product and services: 0,5l format of traditional Czechoslovak cola drink Kofola
Registrant: Zaraguza
Country: SLOVAK REPUBLIC
Brand name: Kofola
Advertising agency, city: Zaraguza, Bratislava
Art Director: Tomáš Škarba
Creative director: Michal Pastier, Igor Majkút
Account Director / Manager: Andrej Medveď
Media director manager: Pavol Eichler
Strategic planner strategist: Juraj Pobjecký
Copywriter: Maroš Hamorský

Všetky shortlisty slovenských agentúr na Golden Drum 2016 > pozri

Kampaň Fofola priniesla už v minulosti pre Zaraguzu najvyššie ocenenie – zlato v Effie Czech Awards 2015, Effie Slovakia Awards 2015, v Euro Effie Awards 2016, ale i v súťaži Zlatý klinec 2016 (kategória Interactive and online – zlato, kategória online film – bronz), ale i shortlist v súťaži Golden Hummer 2016, na PIAF v roku 2016 a už i na Golden Drum 2016.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu