Portál Pluska.sk od 1. marca nebude spoplatňovaný cez platobnú bránu spoločnosti Piano Media. Vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré portál vlastní sa rozhodlo po 4 rokoch sprístupniť jeho obsah čitateľom bezplatne. Pod Pianom portál Pluska.sk fungoval presne od februára 2012.

Všetky funkcionality a obsah portálu Pluska.sk aj po odomknutí ostanú zachované.

Podľa výskumu AIMmonitor čítanosť portálu už od septembra 2015 kontinuálne rastie, keď v mesiaci január 2016 portál Pluska.sk navštívilo už viac ako 1 milión 488 tisíc unikátnych čitateľov.

Oddnes sú všetky, archívne články odomknuté a všetci čitatelia k nim po novom budú mať neobmedzený prístup.

Vydavateľstvo deklarovalo záujem, že v súčasnosti neplánuje zaviesť spoplatnenie online obsahu portálu Pluska.sk, ani pod inou platobnou bránou.

„Do Piana sa zamykali predovšetkým exkluzívne materiály. Piano sa týkalo materiálov z denníka Plus JEDEN DEŇ, týždenníka PLUS 7 DNÍ, ako aj ďalších printových titulov vydavateľstva z portfólia magazínov. Prevažne išlo o kauzy, odhalenia alebo jedinečné rozhovory, ktoré boli našim unikátnym autorským obsahom. Časť textov bola však pre čitateľov vždy prístupná aj bez Piana,“ povedal Martin Marek, riaditeľ digitálnych médií News and Media Holding.

Vydavateľstvo bude mať i naďalej v ponuke spoplatnené digitálne verzie svojich printových titulov a do budúcna plánuje posilniť ich obsah.

Do ponuky vydavateľstva News and Media Holding patria digitálne vydania titulov, ako je denník Plus JEDEN DEŇ, ekonomický týždenník Trend, časopisy EMMA, BREAK, Šarm, PLUS 7 DNÍ, Báječná žena, Pekné bývanie, Záhradkár, Dobré jedlo, Zdravie, Mollie tvorí, Poľovníctvo & rybárstvo, alebo detské tituly Včielka a Zornička.

Čítanosť portálu Pluska.sk v roku 2015

citanost Pluska.sk v roku 2015, tabulka Masmedialne.info, zdroj dat-AIMmonitor
čítanosť Pluska.sk v roku 2015, RU (tabuľka Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu