Vera Wisterová a Marcel Forgáč, moderátori veľkej očkovacej prémie Byť zdravý je výhra (foto RTVS)

Žrebovanie očkovacej prémie Byť zdravý si v nedeľu 3. októbra v priamom prenose na Jednotke nenechalo ujsť až 729.000 divákov pri trhovom podiele 31,9 % v cieľovej skupine 12+. Relácia tak opäť získala titul najsledovanejšieho programu dňa. Množstvo divákov ju sledovalo aj na webe, kde dosiahla 48.694 pozretí.

Vysokej sledovanosti sa v nedeľu tešila aj politická diskusná relácia O 5 minút 12. V nedeľu na poludnie si ju na Jednotke nenechalo ujsť až 322.000 divákov pri trhovom podiele 27,7 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola taktiež najsledovanejšou televíznou reláciou.

Diváci si pozreli aj obľúbené zábavné relácie na Jednotke. V piatok si premiérovú epizódu súťažno-zábavnej šou Milujem Slovensko nenechalo ujsť 322.000 divákov pri trhovom podiele 15,7 % v cieľovej skupine 12+.

V sobotu lákala Jednotka divákov premiérovou epizódou šou Záhady tela, ktorú sledovalo 271.000 divákov pri trhovom podiele 12,6 % v univerzálnej cieľovej skupine. Nasledovala premiérová časť satirického seriálu Pumpa, ktorú si pozrelo 182.000 divákov pri trhovom podiele 9,1 % a talkšou Petra Marcina Neskoro večer si nenechalo ujsť taktiež 189.000 divákov pri trhovom podiele 12,2 % v cieľovej skupine 12+.

RTVS od 10. októbra prinesie na obrazovkách Jednotky novú pekársku šou Pečie celé Slovensko. Jej štart sme dlhodobo plánovali na tento dátum, ešte v čase, predtým ako RTVS začala vysielať reláciu Byť zdravý je výhra, známu aj pod názvom očkovacia prémia.

Keďže vysielanie relácie Byť zdravý je výhra, ktorá vzniká v spolupráci s Ministerstvom financií SR, je plánované do konca októbra, pristupuje RTVS k zmene termínov vysielania.

RTVS pôvodne plánovala vysielanie relácie ponechať v nedeľu ale presunúť ju na neskoršiu hodinu. „Vnímali sme názory a diskusie divákov, ktorí by uvítali skorší vysielací čas očkovacej prémie, a preto sme opätovne otvorili diskusie k tejto téme. Po dohode s Ministerstvom financií SR tak posledné 4 časti relácie Byť zdravý je výhra od 9. októbra odvysielame počas sobotných večerov o 20.30 h na Jednotke,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Novú šou RTVS, v ktorej svoje pekárske a cukrárske umenie predstaví tucet amatérskych pekárok a pekárov bude moderovať dvojica Juraj Bača a Milan „Junior“ Zimnýkoval.

Zručnosti súťažiacich budú hodnotiť profesionálne cukrárky Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová. RTVS prinesie šou Pečie celé Slovensko v slovenskej premiére na obrazovky Jednotky na jeseň tohto roka. Diváci sa môžu tešiť na 10 súťažných epizód, ako aj na vianočný a celebritný špeciál.

Relácia Pečie celé Slovensko vychádza z formátu The Great Bake Off vytvoreného Love Production a licencovaného BBC Studios distribution.

Celosvetovo obľúbená šou si získala srdcia divákov vo viac ako 30 krajinách sveta a v roku 2019 si svoje sily v súťaži zmerali aj amatérski pekári a cukrári v Českej republike, kde si finále nenechalo ujsť viac ako 1,7 milióna divákov. Slovenskú verziu populárnej šou bude režírovať Jeffo Minařík.

Juraj Bača a Milan Junior Zimnýkoval (zdroj: RTVS)

„Teším sa, že sa na obrazovky dostane šou, ktorá je plná pozitívnej energie, je plná milých ľudí a pekných emócií. Myslím si, že naša spoločnosť momentálne neskutočne potrebuje niečo, čo má takúto dobrú energiu. Pevne verím, že ten dobrý úmysel a spojenie s našimi tradíciami, medzi ktoré pečenie jednoznačne patrí, sa podarí preniesť aj cez televíznu obrazovku do domácností,“ hovorí Juraj Bača, moderátor pripravovanej šou.

Na natáčanie sa teší aj Milan „Junior“ Zimnýkoval, ktorý bude šou moderovať spolu s Jurajom Bačom. „Myslím si, že Slovensko miluje pečenie a myslím si, že dokonca viac ako varenie. Verím preto, že táto šou sa stane pre Slovákov srdcovkou. To, čo som mal možnosť vidieť buď v českej alebo anglickej verzii je veľmi príjemné. Neviem, prečo, ale prichytil som sa pri tom, že keď to pozerám, usmievam sa a kývam hlavou a dokonca mi je trošku ľúto, keď je smutný príbeh alebo sa smejem ešte viac, keď je veselý. Nejako tým žijem a zrazu je tam priestor a čas, aby som si to uvedomoval a vychutnal. Tá šou má len jednu chybu, a to, že diváci nebudú cítiť vôňu alebo chuť pripravovaných koláčov a zákuskov. Pevne verím, že to pokryje divácka predstavivosť,“ vyjadril sa Junior.

Od 9. októbra bude Očkovacia prémia vždy v sobotu o 20:30 hod. na Jednotke:

SOBOTA 9. októbra o 20:30 hod. na Jednotke
SOBOTA 16. októbra o 20:30 hod. na Jednotke
SOBOTA 23. októbra o 20:30 hod. na Jednotke
SOBOTA 30. októbra o 20:30 hod. na Jednotke

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu