logo novej televízie 213 (zdroj: Elements Production)

Nová televízia bude vysielať na káblovej a satelitnej platforme, ale niektoré programy i na webe 213.sk. Vysielanie bude tvoriť z vlastných programov a neplánuje nakupovať žiadne programy na objednávku. Prinesie live prenosy zo športových podujatí, ale i magazíny a dokumenty.

Nová televízia pokryje primárne oblasť domáceho športu, okrajovo ale i témy kultúry a umenia.

Licencia na vysielanie bola spoločnosti Elements Channel pridelená v júli 2016, výrobu programu zabezpečí spoločnosť Elements Production. Názov novej televízie 213 má symbolizovať stupne víťazov.

„V našom vysielaní sa objaví domáca najvyššia futbalová súťaž (Fortuna liga), basketbalová liga mužov aj žien, hádzanárska liga mužov, ako aj vodné pólo, či hokejbal,“ povedal šéfredaktor 213 René Stern a doplnil: „Hokej budeme mať zastúpený zatiaľ prostredníctvom Európskej univerzitnej hokejovej ligy – budeme vysielať zápasy českých a slovenských univerzitných teamov. Portfólio pravidelných súťaží, ktoré chceme vysielať, stále rozširujeme.“

„Čo sa týka kultúry, našou snahou je priniesť viaceré televízne formáty, od záznamov z inscenácií a koncertov, klasických portrétov osobností, prezentáciu umeleckej tvorby po diskusné relácie venované divadelnej, hudobnej a výtvarnej oblasti. Zároveň prinesieme lifestylovú reláciu či nočnú show,“ povedal René Stern.

Televízia 213 bude k dispozícii ako FREE TO AIR (FTA) televízia a vysielací signál bude dostupný pre káblové televízie v peeringovom centre SIX v SD a aj HD kvalite a na satelitnej pozícii 1W v SD kvalite .

Program televízie 213 pri štarte:

Sobota, 1.október 2016
– 19 hod: priamy prenos z parkúru Jesenná klasika, ktorý organizuje X-BIONIC SPHERE v Šamoríne
– o 20.30 hod pokračuje vysielanie galavečerom bojových športov z popradskej arény Simply the best 12.

Nedeľa, 2.október 2016:
– Od 9.30 hod priamy prenos z Novák vyvrcholenie Slovenského pohára vo vodnom póle
– o 17.30 Fortuna ligu v priamom prenose (Trenčín – Prešov).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu