Riadením Deníka bol poverený Martin Rumler a na stoličku nového šéfkomentátora zasadne Martin Komárek

Riadením Deníka bol poverený Martin Rumler a na stoličku nového šéfkomentátora zasadne Martin Komárek. Noviny Deník patria do portfólia českého vydavateľstva VLTAVA LABE MEDIA a.s., ktoré je súčasťou investičnej skupiny Penta Investments.

Martin Rumler je skúsený novinár, pracoval 11 rokov vo vydavateľstve MAFRA, kde od roku 2007 pôsobil ako vedúci redaktor zodpovedný za pražské a stredočeské regionálne prílohy.

„Martin Rumler má kvalitný novinársky základ a navyše má i skúsenosť z riadenia média zameraného na Prahu. Verím preto, že on je tým správnym človekom, ktorý dokáže ďalej rozvíjať projekt pražského Deníka, “ uviedol Roman Gallo, riaditeľ redakcií Deníka.

Ďalšou posilou Deníka je Martin Komárek, ktorý sa ujme novej pozície šéfkomentátora.

Martin Komárek je jedným z najznámejších komentátorov po novembri 1989, ktorý sa významne podieľal na porevolučnej premene Mladej fronty Dnes, kde pracoval až do roku 2011.

Od roku 2013 – 2017 pôsobil ako poslanec Poslaneckej snemovne za hnutie ANO 2011. V posledných rokoch sa venoval komentátorskej činnosti v spolupráci s tuzemskými médiami.

„Martin Komárek patrí medzi najskúsenejších komentátormi na českej mediálnej scéne. S našim denníkom spolupracuje už dlhšie ako rok – nielen autorsky, ale v poslednej dobe aj ako školiteľ v našich regionálnych redakciách. A to je práve jedna zo základných úloh, ktorá pred denníkom stojí, výrazne rozvinúť formáty komentárov nielen na celoštátnych stránkach Deníka, ale predovšetkým v 70-tich našich okresných Deníkoch a na ich weboch, “ doplnil Gallo.

VLTAVA LABE MEDIA a.s. patrí medzi tri najvýznamnejšie vydavateľstvá na českom mediálnom trhu. Je súčasťou investičnej skupiny Penta Investments, do ktorej patrí aj najväčšie slovenské vydavateľstvo News & Media Holding.

VLTAVA LABE MEDIA vydáva Deník, najčítanejší spravodajský denník v Českej republike a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvojmesačník Kreativ, tradičné tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a mesačník Dům a zahrada, a Květy JUNIOR.

Ďalej tiež najväčší počet televíznych časopisov TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkář TV magazín. Súčasťou portfólia sú online tituly www.annonce.cz, www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz, www.automodul.cz a www.automix.cz.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu