Layout dizajn FAKT24.sk je identický s jeho českým dvojčaťom Bleskově.cz, ktorý kúpila spoločnosť Scandal Media Group v roku 2015 od vydavateľstva Economie podnikateľa Zdeňka Bakalu.

Nový bulvárny web chce konkurovať zavedeným značkám, ako sú topky.sk (Zoznam), pluska.sk (vydavateľstva News and Media Holding) a cas.sk (Ringier Axel Springer).

Nový portál bude viesť z pozície šéfredaktora Štefan Šperka, ktorý je zároveň šéfredaktorom bulvárnych portálov INstory.sk a VIPstory.sk.

Bulvárny redaktor Štefan Šperka v minulosti pracoval ako vedúci oddelenia šoubizu v denníku Nový Čas a neskôr aj v denníku Plus Jeden Deň, odkiaľ odišiel a založil nový portál VIPstory.sk, neskôr INstory.sk v spolupráci s českými podnikateľmi Karolom Vágnerom a Vítkom Koldinským (Scandal Media Group).

„V časoch, kedy sú v mediálnom biznise vydavateľstvá podelené medzi finančné skupiny, vstupujeme na trh ako absolútne nezávislý hráč. Našim hlavným cieľom je prinášať kauzy z oblasti politiky, šoubiznisu a zaujímavé celospoločenské témy o ktorých sa na Slovensku mlčí. Garantujeme, že „FAKT“ za nami nie sú oligarchovia, ani politické subjekty,“ povedal Štefan Šperka, šéfredaktor FAKT24.sk.

FAKT24 nie je neznámou značkou, v Poľsku patrí k najnavštevovanejším bulvárnym portálom a je súčasťou portfólia vydavateľstva Ringier Axel Springer (na Slovensku vydáva najčítanejší bulvárny denník Nový Čas, v Nemecku najčítanejší bulvárny denník Bild).

„S poľskou verziou FAKT24 máme totožný iba názov. Nie sme žiadnym spôsobom prepojení,“ povedal šéfredaktor nového webu.

„Sme si istí, že pod taktovkou Scandalist má FAKT24 potenciál stať sa úspešným portálom na Slovensku,“ dodal Šperka, ktorý tak rozbieha s Vágnerom a Koldinským ďalší projekt. „Verí-me, že kvalitou vlastných správ, máme šancu si na slovenskom trhu urobiť svoje miesto. Rozšírenie nášho portfólia na Slovensku, je logickým vyustením českých aktivít. Slovensko je nám blízke, preto budeme tieto aktivity ďalej rozvíjať a rozširovať,“ povedal spolumajiteľ spoločnosti Scandalist Karel Vágner.

Súčasť Scandal Media Group tvoria na Slovensku INstory.sk. VIPstory.sk a FAKT24.sk a v českej republike weby VIPstory.cz, InStory.cz, POPstory.cz, SPORTstory.cz, KRIMIstory.cz, MOTOstory.cz, HomeStory.cz, HobbyStory.cz a Bleskově.cz.

Bleskově.cz sa ihneď po spustení vo februári 2016 zaradil medzi najnavštevovanejšie weby v Čechách. Kumulovaná návštevnosť dosiahla v prvom mesiaci viac ako 800 tisíc reálnych užívateľov, podľa  NET Monitora (412 tisíc PC, 351 tisíc Mobil, 60 tisíc Tablet):

citanost-ru-super.cz, blesk,cz, expres.cz,bleskove.cz,ahaonline.cz-februar 2016-tabulka Masmedialnr.info, zdroj dat-NetMonitor
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: NetMonitor

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu