titulka nového športového webu (repre foto, 1.11.2016)

Ambíciou nového športového webu je robiť serióznu športovú žurnalistiku, presný opak športovému bulváru. Nový web tvoria primárne študenti žurnalistických škôl zo Slovenska a z Čiech, chcú nadobudnúť praktické zručnosti.

Od 31. októbra je na mediálnom trhu nový športový web. „Jedným z pilierov Presilovky je poskytnúť čitateľovi iný pohľad, ku ktorému rozhodne nepatrí agentúrny. Ten majú ostatní,“ povedal šéfredaktor Presilovka.sk Marek Demeter.

Dôvodom pre spustenie nového športového webu, bola i bulvarizácia športu na Slovensku a odklon od serióznej športovej žurnalistiky.

Za novým projektom stoja prevažne študenti žurnalistických škôl zo Slovenska i Česka, pre ktorých je to výzva. „Nebudeme sa šúchať po povrchu, chceme osloviť masy,“ dodal odhodlane Marek Demeter.

Zakladatelia športového portálu Presilovka.sk Marek Demeter, Michal Bakoš a Martin Toth-Vaňo by kvalitným obsahom chceli ukázať, že šport si zaslúži dôstojnejšie postavenie, ako len jeho bulvarizáciu, ako je tomu na stránkach niektorých komerčných médií.

Túto ideu má vyjadriť aj slogan, ktorý portál používa: „S nami si vo výhode“.

Silnou stránkou portálu majú byť rozhovory so športovými osobnosťami a má tiež ambíciu organizovať diskusie s odborníkmi z odvetvia.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu